Ktorý športový kočík je vhodný na bežné kočíkovanie a aj na dovolenku pre 1,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
11. máj 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 1,5 ročné dieťa. Mal by spĺňať nasledovné požiadavky:

  • skladný (ľahký a ľahko skladateľný),
  • priestranný a pohodlný aj na spánok,
  • úplný sed,
  • úplný ľah,
  • nastaviteľná rúčka,
  • dlhšia strieška,
  • v ideálnom prípade by mohol byť aj obojsmerný,
  • nie korýtkové sedenie.

Neviem, či je možné, aby nejaký spĺňal všetko. Chceli by sme kočík brať aj na dovolenku, ale zároveň by mal slúžiť aj na spánok.

Aký kočík nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam napríklad Bugaboo Bee 6 alebo jeho staršie modely. Ide o dizajnovku, ktorá sa nie každému môže páčiť. Má úplný (kolmý) sed, od ktorého sa pomaly upúšťa pri novších kočíkoch. Oproti starším modelom má väčšie kolesá a madlo. Sedenie je obojsmerné. Okrem toho môžeš výškovo nastaviť opierku chrbta a predĺžiť sedák. Nákupný košík je nielen priestranný, ale má super umiestnenie, že čokoľvek dieťa upustí pod seba, tak spadne do neho. Ďalšiu nespornú výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočíkov, kam si dieťa vylezie a zlezie samo. Za zmienku stojí aj bohaté príslušenstvo, ktoré je možné ku kočíku dokúpiť. Napr. jedálenský pultík, stojan na telefón alebo stúpadlo so sedátkom.

Kolmý sed má aj Cybex Mios 2 a Cybex Mios 3. Aj keď má malé kolieska, tak má fajn odpruženie. Mios má navyše (oproti Bee) polohovanie nôh a super je aj jeho sieťovaná sedačka, využiteľná počas horúcich letných dní.

Nízku hmotnosť, dobrú skladnosť a dostatočne veľké rozmery sedenia má aj Valco Baby Snap Ultra Trend, ku ktorému sa dajú dokúpiť nafukovacie kolesá.

Ďalej to môže byť aj Joolz Hub+, Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, Easywalker Charley alebo cenovo výhodný Moon Resea Sport.

Ak by si netrvala na otočnom sedení, tak ma ďalej napadá aj ultraľahký (6,6 kg) Leclerc Magicfold Plus či jeho nástupca Leclerc Influencer. Ten má celkom rovné sedenie, ale nemá bohužiaľ nastaviteľnú rukoväť.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia