Ktorý športový kočík je vhodný na zlé chodníky a výmole na cestách?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

v máji čakáme bábätko a chcela by dom kúpiť nový kvalitný kočík do 600 eur. Asi by som radšej kúpila rovno športový kočík, kde je možnosť dokúpiť aj korbičku (korba nie je podmienkou, keďže mám starší kočík s korbou, ktorý môžem prípadne využiť tiež ale poteší).

Zaujali ma tieto kočíky:

Moje podmienky:

  • priestranná a dlhšia športová sedačka aj pre väčšie dieťa,
  • XXL strieška je must have s náhľadovým okienkom (nie som si istá či Zopa Stratos a Noordi Sole majú náhľadové okienka),
  • kvalitné a silné odpruženie (možno aj dvojité odpruženie) na naozaj zlý terén v meste (výmole, diery, úplne rozbite chodníky, mosty, kamienky).

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak chceš kúpiť nový kvalitný kočík, tak potom Bebetto Pascal a Bebetto Nico Estilo môžeme vylúčiť. Nie preto, že sú poľskej výroby, ale majú malé a úzke vaničky. Sú skôr vhodné ak máš bábätko v zime. Keď sa narodí v máji, tak je maličké a do hlbokej vaničky sa vtedy vmestí aj s fusakom. Ale v zime bude mať cca 6 - 8 mesiacov a s fusakom sa ti do hlbokej vaničky pre jej malé rozmery nevmestí. A do športovej časti bude ešte dieťa malé.

Bebetto Pascal 2014

Bebetto Nico Estilo Pro

Noordi Sole Go je skvelý model, ktorý vyšiel na trh nedávno. Je skutočne kvalitne odpružený a kolesá má vhodné aj pre náročnejší terén. Je dostatočne priestranný. Jeho hlboká vanička má vnútorné rozmery 94 x 39 cm, takže patrí k tým väčším na trhu. Čo sa týka náhľadového okienka na športovej časti, tak má ho riešené formou sieťky po rozopnutí. Ja nie som celkom spokojná s týmto riešením. Vhodnejšie by bolo náhľadové okienko s možnosťou zatvorenia na magnety - tiché uzatváranie a neruší spiace dieťa. Inak by bol tento model pre teba veľmi dobrým riešením.

Noordi Sole Go

Kinderkraft Everyday je tiež nový model, ktorý prišiel na trh nedávno. Je skutočne prepracovaný, výrobca dal poriadne záležať. Kinderkraft Everyday je spojením mestského a terénneho kočíka, čo ho stavia do veľmi dobrej pozície. Navyše ho kúpiš s plnou výbavou a už nemusíš nič dokupovať. K tomu jeho pneumatiky plnené gélom - náhrada nafukovačiek. Takto sa stávajú kolesá bezúdržbové a nehrozí defekt. Môžeš ho použiť na prechádzanie po úzkych mestských chodníkoch, ale aj na prechádzanie náročnejšieho nespevneného terénu (štrk, dlažba, tráva, lesné cesty). Maximálne zaťaženie je 22 kg. Priestranné rozmery športovej časti v úplnom ľahu dosahujú dĺžku až 97 cm. To ho predurčuje na použitie až do konca kolíčkovacieho obdobia. Hlboká vanička má oproti Noordi Sole Go menšie vnútorné rozmery. A to 83 x 42 cm. Ale nepatrí k najmenším a pohodlne do nej vmestíš aj 8 mesačné dieťa s fusakom. Tento kočík by mal byť v tvojom top výbere!

Kinderkraft Everyday

A dostávame sa k poslednému typu - Zopa Stratos. S týmto modelom nie som si celkom istá. Mne by osobne vadilo, že športová časť je neotočná aj keď ty nepíšeš, či je to pre teba must have. Druhým mínusom je vnútorný rozmer hlbokej vaničky, ktorý patrí k tým skutočne menším na trhu. Je to 72 x 33 - podobné rozmery majú Bebetta. A s náhľadovým okienkom máš pravdu. Tento model ho nemá, má ho riešený podobne ako Noordi Sole Go.

Zopa Stratos

Dúfam, že som ti pomohla. V prípade ďalších nejasností mi neváhaj opäť napísať.
Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally