Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorý športový kočík je vhodný na zlé chodníky a výmole na cestách?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

v máji čakáme bábätko a chcela by dom kúpiť nový kvalitný kočík do 600 eur. Asi by som radšej kúpila rovno športový kočík, kde je možnosť dokúpiť aj korbičku (korba nie je podmienkou, keďže mám starší kočík s korbou, ktorý môžem prípadne využiť tiež ale poteší).

Zaujali ma tieto kočíky:


Moje podmienky:

  • priestranná a dlhšia športová sedačka aj pre väčšie dieťa,
  • XXL strieška je must have s náhľadovým okienkom (nie som si istá či Zopa Stratos a Noordi Sole majú náhľadové okienka),
  • kvalitné a silné odpruženie (možno aj dvojité odpruženie) na naozaj zlý terén v meste (výmole, diery, úplne rozbite chodníky, mosty, kamienky).


Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak chceš kúpiť nový kvalitný kočík, tak potom Bebetto Pascal a Bebetto Nico Estilo môžeme vylúčiť. Nie preto, že sú poľskej výroby, ale majú malé a úzke vaničky. Sú skôr vhodné ak máš bábätko v zime. Keď sa narodí v máji, tak je maličké a do hlbokej vaničky sa vtedy vmestí aj s fusakom. Ale v zime bude mať cca 6 - 8 mesiacov a s fusakom sa ti do hlbokej vaničky pre jej malé rozmery nevmestí. A do športovej časti bude ešte dieťa malé.

Bebetto Pascal

Bebetto Pascal je nižší model značky pre menej náročných. Poťahy nadstávb sú ladené do minimalistických melange odtieňov. Zladiť ich môžeš s voliteľnou bielou alebo čiernou konštrukciou. Odpružené nízkoprofilové nafukovacie kolesá zvládnu aj horší terén. Športové sedadlo môžeš otočiť a polohovať až do ľahu. Otočná a polohovateľná je aj zložiteľná hlboká vanička. Striešky oboch nadstávb sú dobre vetrané a dajú sa predĺžiť. Dokúpením autosedačky dokážeš z kočíka vytvoriť trojkombináciu.

Bebetto Nico Estilo

Bebetto Nico Estilo je vynovenou, prémiovou verziou obľúbeného modelu Bebetto Nico. Okrem o málo nižšej váhy je najprominentnejším rozdielom prémiové, lesklé prevedenie konštrukcie (na výber 3 farby), tmavé materiály so zladeným vzorovaním a lemovaním. Za príjemnú cenu získaš luxusne pôsobiaci plne odpružený all-terrain športový kočík s možnosťou kombinácie. Sedák pritom ide až do ľahu, a je otočný do oboch smerov. V ponuke je s plnou výbavou; dokúpením vaničky a/alebo autosedačky budeš mať kočík využiteľný už od narodenia.

Noordi Sole Go je skvelý model, ktorý vyšiel na trh nedávno. Je skutočne kvalitne odpružený a kolesá má vhodné aj pre náročnejší terén. Je dostatočne priestranný. Jeho hlboká vanička má vnútorné rozmery 94 x 39 cm, takže patrí k tým väčším na trhu. Čo sa týka náhľadového okienka na športovej časti, tak má ho riešené formou sieťky po rozopnutí. Ja nie som celkom spokojná s týmto riešením. Vhodnejšie by bolo náhľadové okienko s možnosťou zatvorenia na magnety - tiché uzatváranie a neruší spiace dieťa. Inak by bol tento model pre teba veľmi dobrým riešením.

Noordi Sole Go

Noordi Sole Go je kombinovaný kočík na robustnej konštrukcií, je to nový model značky pre rok 2021, je navrhnutý pre čo najľahší každodenný život aktívnej rodiny. Sole Go je najlepšou voľbou pre tých, ktorí sú neustále v pohybe a majú radi aj prechádzky lesným terénom.

Cestovanie s dieťaťom je tiež jednoduché, kočík sa po zložení zmestí aj do kufra auta menších rozmerov, pre Sole Go to nie je žiadny problém. Podvozok zložíte samostane a potom poskladáte vaničku, tá sa zmestí aj do tých najmenších priestorov. Kočík je možné skladať aj spolu s nasadenou športovou časťou. Podvozok Sole Go si hravo pri prechádzke terénom vďaka odpruženiu všetkých 4 bezúdržbových koles plnených špeciálnym gélom REAL GELTM si hravo poradí s akýmkoľvek nerovným terénom.

Vanička je ľahká s možnosťou zloženia do plochého tvaru. Jej súčasťou je aj nánožník, ktorý je vybavený rozkladacou clonou s priehľadným okienkom pre ľahkú kontrolu spiaceho dieťaťa. Vnútorná časť vaničky je s vyberateľným matracom a je potiahnutá jemnou bavlnenou textíliou s antibakteriálnou technológiou SILVER-IONS™. Látka má špeciánu povrchovú úpravu a to je zárukou odolnosti proti vetru, dažďu a snehu. Veľká nastaviteľná strieška ponúka možnosť vetrania vďaka sieťovanému dielu, súčasťou je aj sieťka proti hmyzu. Pri položení vaničky bez podvozku na podlahu umožňuje korbička hojdanie alebo naopak pevnú polohu.

Kinderkraft Everyday je tiež nový model, ktorý prišiel na trh nedávno. Je skutočne prepracovaný, výrobca dal poriadne záležať. Kinderkraft Everyday je spojením mestského a terénneho kočíka, čo ho stavia do veľmi dobrej pozície. Navyše ho kúpiš s plnou výbavou a už nemusíš nič dokupovať. K tomu jeho pneumatiky plnené gélom - náhrada nafukovačiek. Takto sa stávajú kolesá bezúdržbové a nehrozí defekt. Môžeš ho použiť na prechádzanie po úzkych mestských chodníkoch, ale aj na prechádzanie náročnejšieho nespevneného terénu (štrk, dlažba, tráva, lesné cesty). Maximálne zaťaženie je 22 kg. Priestranné rozmery športovej časti v úplnom ľahu dosahujú dĺžku až 97 cm. To ho predurčuje na použitie až do konca kolíčkovacieho obdobia. Hlboká vanička má oproti Noordi Sole Go menšie vnútorné rozmery. A to 83 x 42 cm. Ale nepatrí k najmenším a pohodlne do nej vmestíš aj 8 mesačné dieťa s fusakom. Tento kočík by mal byť v tvojom top výbere!

Kinderkraft Everyday

Kinderkraft Everyday je multifunkčný detský kočík 2v1, s veľkou prenosnou korbou a mäkkým matracom, ktorého poťah je obohatený o bambusové viskózové vlákna a zaisťujú tak dobré vetranie (rýchlejšie odvádza vlhkosť, zároveň majú antibakteriálne vlastnosti). Korba je ideálna pre deti do 9 kg (do asi 6 mesiacov), alebo pokiaľ dieťa nezačne samostatne sedieť, otáčať sa a zdvíhať. Na cestách so svojim dieťaťom, ju môžeš zložiť na plocho, ľahko sa tak zmestí do každého auta.

Športová sedačka kočíka, ktorá je hlboká a široká, umožňuje upevnenie po aj proti smeru jazdy. Navyše má bočné ochranné kryty, ktoré chránia dieťa pred studeným vetrom. V kombinácii so strieškou, ktorú je možné rozložiť do uhla viac ako 90 stupňov, a ktorá je vyrobená z nepremokavého materiálu s filtrom UPF50+, účinne chráni pred slnkom aj dažďom. Prídavný panel v strieške zabezpečí dieťaťu vetranie v horúcich dňoch. Vďaka 4-stupňovej nastaviteľnej opierke nôh a možnosťou plochého rozloženia operadla, je športový kočík ideálny na prechádzky, aj pre spánok na čerstvom vzduchu. Operadlo ľahko nastavíš jednou rukou do 3 polôh: sed, poloľah a ľah. Po rozložení je dĺžka so sedačkou 94 cm. Teleskopická rodičovská rukoväť s 3 úrovňami nastavenia umožňuje lepšie prispôsobiť jej výšku voči rodičom. Je potiahnutá eko kožou, ktorá je príjemná na dotyk. Nechýbajú ani 5-bodové nastaviteľné bezpečnostné pásy, s mäkkými podložkami a chráničom rozkroku. Chrániče sa dajú ľahko odstrániť a môžu sa prať v práčke.

S nosnosťou až 27 kg, je to kočík, ktorý Ti bude slúžiť roky. Vďaka 360° otočným predným kolesám s možnosťou aretácie pre jazdu v priamom smere a tlmenie nárazov, je EVERYDAY vhodný na krátke prechádzky mestom, aj na výlety do lesa, a to bez ohľadu na počasie. Veľké odpružené kolesá sú vyrobené z gumy s penovou výplňou, ktorá je odolná proti prepichnutiu. Majú zvýšenú odolnosť proti oderu a zaisťujú dobrú priľnavosť k podkladu. Na zadnej náprave kočíka sa uprostred nachádza brzda STOP & RIDE. Ovláda sa zhora, vďaka čomu nepoškodzuje ani ľahkú obuv, ako sú sandále alebo topánky s vysokými podpätkami.

Kočík je ľahký aj napriek svojim rozmerom, a to vďaka hliníkovej konštrukcii. Tiež má nastaviteľné odpruženie v ráme, takže každá jazda bude pre dieťa mimoriadne pohodlná. Pre väčšie pohodlie je súčasťou súpravy špeciálny popruh na prenášanie.

Automatický zámok AUTO LOCK zabraňuje samovoľnému rozloženiu sa kočíka počas prepravy alebo pri prenášaní. Kočík je možné ľahko zložiť spoločne so sedačkou do kompaktnej veľkosti. V zloženom stave stojí samostatne.

Pri kočíku EVERYDAY nájdeš: držiak na fľašu, moskytiéru, pláštenku, nánožník, slnečnú clonu a univerzálne adaptéry.

A dostávame sa k poslednému typu - Zopa Stratos. S týmto modelom nie som si celkom istá. Mne by osobne vadilo, že športová časť je neotočná aj keď ty nepíšeš, či je to pre teba must have. Druhým mínusom je vnútorný rozmer hlbokej vaničky, ktorý patrí k tým skutočne menším na trhu. Je to 72 x 33 - podobné rozmery majú Bebetta. A s náhľadovým okienkom máš pravdu. Tento model ho nemá, má ho riešený podobne ako Noordi Sole Go.

Zopa Stratos

Zopa Stratos je bratský model robustnej, cenovo dostupnej kombinácie Zopa Falcon. Od jednoduchšieho Falcon-u sa na prvý pohľad líši hlavne uzatvárateľným nákupným košíkom, a na druhý ešte aj extra systémom odpruženia, ktorý je umiestnený v strede konštrukcie. Odpruženie Stratos-u je teda mäkšie, aj viac regulovateľné.

Stratos sa predáva v plne vybavenej dvojkombinácii - takže kúpou tohto kočíka okrem hlbokej vaničky s polohovaním a plne polohovateľného, otočného športového sedadla získaš aj pláštenky, moskytiéru, prebaľovaciu tašku, držiak na nápoje (ten je oproti modelu Falcon eytra), vložku do sedadla, rukavice na zimu pre rodiča, ale aj adaptéry na autosedačku pre vytvorenie trojkombinácie. Výhodou do terénu budú aj nafukovacie kolesá, pri manipulácii oceníš magnetické zachytávanie, a pre rôzne vysokých rodičov je plusovým bodom tiež nastaviteľná rukoväť.

Dúfam, že som ti pomohla. V prípade ďalších nejasností mi neváhaj opäť napísať.
Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally