Ktorý športový kočík je vhodný pre 9 mesačné dieťa je otočný, odpružený a aj do terénu?

Zodpovedané
9. apr 2022

Ahoj,

prešla som asi celú poradňu a zisťujem, že zrejme ešte nevyrobili kočík podľa mojich požiadaviek.

Hľadám športový kočík a moje požiadavky sú:

  • otočný,
  • odpružený,
  • aj do terénu (malá v ňom denne spáva, aby ju nevytriaslo),
  • nie korýtkové sedenie,
  • možnosť úplneho ľahu,
  • polohovacia opierka nôh,
  • strieška xxl, strešné okienko (ideálne magnet, nemusí byť),
  • nie tank - výletujeme aj mimo domu,
  • potrebujeme ho nakladať do auta + mať priestor aj na batožinu,
  • nemusí však byť ultra skladný,
  • cena nie je rozhodujúca.

S kočíkom nebudeme behať a ani korčuľovať. Prechádzky po meste (kocky, mačacie hlavy), ale aj lesná cesta, hrubozrný asfalt. Malá má 9 mesiacov a rada by som niečo až do konca kočíkovacieho obdobia.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pozri sa na túto otázku z poradne, kde som odpovedala na podobnú otázku. Nájdeš tam tipy na kočíky, ktoré by som odporučila aj Tebe. 🙂

Konkrétne to sú modely Britax Strider M, Britax Smile III a Cybex Talos S Lux. Všetky sú dostatočne priestranné aj pre väčšie dieťa. Samozrejmosťou je úplný ľah s polohovaním nôh, predlžovacia strieška a dobré odpruženie aj do ťažšieho terénu.

Pokiaľ to nebude náročný terén, tak by som odporučila aj model Cybex Balios S Lux. Ten je oproti Talos menej odpružený, ale výrazne ľahší.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia