Ktorý športový kočík je vhodný pre 9 mesačného už chodiaceho chlapca?

Zodpovedané
2. aug 2021

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 9 mesačného chlapca, ktorý už sedí a viac ako mesiac chodí popri nábytku. Potrebujem športový kočiar vhodný na dedinské cesty, ale aby zvládol aj občasný výlet a turistiku.

Sme štvorčlenná rodina, a preto potrebujem kočík, ktorý nezaberie v kufri veľa miesta. Kolesá asi stredné a odpružené. A aby sa dala dať chrbtová opierka do úplného sedu, aby nepadal dozadu.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak môžem, zameriam sa na 2 typy kočíkov - otočné a neotočné, keďže nepíšeš, ktorý z týchto druhov preferuješ.

Ja som napríklad, pri mojom synovi v tomto veku preferovala otočný, pretože niekedy vyžadoval aby na mňa videl. Až keď mal okolo 1,5 roka tak už stačil neotočný typ kočíka.

Z otočných typov a spratných typov ti doporučujem jeden z novších typov kočíka Stokke Beat. Je ľahký, relatívne spratný a ponúka úplný ľah a teda myslím si, že aj dosť kolmý sed.

Stokke Beat

Taktiež dobrou voľbou sú kočíky značky Peg-Pérego rady Book. Kde hlavne pri pluskovej rade otočných kočíkov, ponúkajú kolmý takmer úplný sed a ľah. Sú celkovo spratné a vhodné do terénu.

Peg-Pérego Book 51

Z neotočných typov kočíkov, by som začala novinkou roka 2021 značky EURO-CART Sport CORSO, tento kočík má výborné parametre a nízku obstarávaciu cenu. Momentálne kočík pripravujeme do Kočíkopédie, takže ti pripájam bližšie informácie nižšie v správe.
Ako ďalší si pozri ľahký športový kočík Petite&Mars Royal. Má príjemnú skladnosť a je naviac netypicky na svoj typ, citeľne odpružený.
Taktiež kukni Mamas&Papas Sola City.

Petite&Mars Royal

Mamas&Papas Sola City

EURO-CART Sport CORSO
Celková nosnosť kočíka je až 26,5 kg, Vďaka bezdušovými kolesám s gumovými pneumatikami je ideálny pre akýkoľvek povrch vrátane snehu.

Špecifikácia:

  • nosnosť dieťaťa až do 22 kg,
  • extra mäkký polstrovaný interiér,
  • ultraľahký hliníkový rám,
  • 3 bodové nastavenie operadla,
  • 2 polohy nastavenia na nohy, - nastaviteľná výška pásu,
  • priestranný nákupný košík, praktické vrecko na zadnej strane, držiak na fľaše,
  • pláštenka,
  • predné kolesá s možnosťou aretácie,
  • parkovacia brzda,
  • veľká slnečná strieška,
  • veľký vetracie panel uzavretý zipsom v zadnej časti kabíny,
  • 5 bodové bezpečnostné pásy,
  • kryt na nohy dieťaťa,
  • reflexné lemovanie po stranách kočíka,
  • impregnovaná tkanina,

Rozložený kočík: 86 x 56 x 103 cm.
Zložený kočík: 40 x 56 x 67 cm.
Šírka sedadla: 37 cm.
Výška chrbtovej opierky: 44 cm.
Dĺžka opierky nôh: 21 cm.
Hĺbka sedadla: 24 cm.

Kolesá
Priemer predných kolies: 18 cm.
Priemer zadných kolies: 24 cm.

Celková váha: 8,8 kg.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally