Ktorý športový kočík má extra dlhú striešku, je otočný a vhodný na dedinu pre vysokú osobu?

Zodpovedané
30. máj 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík s extra dlhou strieškou. Musí byť otočný do obidvoch strán, polohovateľný do úplného ľahu, vhodný na dedinský terén a pre vysokú postavu.

Aký kočík mi vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj.

odporúčam Britax Smile III. Má dlhú striešku, priestranné obojsmerné sedenie s polohovaním do ľahu, vrátane opierky nôh. Oceníš u neho navyše nafukovacie kolesá aj dobré odpruženie, ktoré mu umožňuje hojdanie. Samozrejmosťou je nastaviteľná rukoväť do výšky 113 cm, takže je vhodný aj pre vyšších rodičov.

Extra dlhú striešku má aj Valco Baby Snap Ultra Trend, ku ktorému by si musela dokúpiť nafukovacie kolesá. V základe sú len penové. Bohužiaľ nemá odpruženie, ale nafukovacie kolesá jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú a predaja potom aj terén. Patrí k najľahším otočným kočíkom a je dostatočne priestranný. Rukoväť má tiež nastaviteľnú, a to do výšky 110 cm.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia