Ktorý športový kočík má kolmý sed, polohovateľnú opierku až do ľahu a penové kolesá?

Zodpovedané
8. nov 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý spĺňa moje požiadavky:

  • kolmý sed,
  • polohovateľná opierka až do ľahu,
  • predĺžená strieška,
  • penou plnené odpružené kolesá, ktoré zvládnu lesný terén,
  • vyššiu nosnosť (vhodný na príležitostné prevozenie aj väčšieho dieťaťa),
  • ideálne cenovo dostupnejší ako Bugaboo Bee 6.

Ktorý kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

skús si pozrieť bazárové kočíky značky Joie. Táto značka má sedadlá s kolmým sedom.

Pozri si Joie Finiti alebo Joie Versatrax. Obidva modely majú 22 kg nosnosť športového sedadla. A zároveň výšku chrbtovej opierky 50 cm, takže sa do nich zmestí aj väčšie dieťa. Majú penou plnené pneumatiky a mechanické odpruženie. To ich predurčuje skôr do mesta ale zvládnu aj občasný prejazd nerovným terénom.

Terénne kočíky, ktoré sú určené na prejazd náročnejším a hrboľatým povrchom nemajú funkciu kolmého sedu. Je to správne riešenie sklonu chrbtovej opierky, a to vzhľadom k dodoržianiu pravidiel bezpečnosti a ergonómie. Dieťa má byť pri prejazde terénom opreté v tzv. polosede. Prípadne sa má samé priťahovať o madlo, a to pri sede v tzv. „aktívnom sede".

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally