Ktorý športový kočík má kvalitnú konštrukciu, dobre sa ovláda a má veľký košík?

Zodpovedané
30. sep 2022

Ahoj,

mám dilemu ohľadom kúpy kočíka pre 1,5-ročné dieťa a bola by som velmi vďačná za tipy.

Aktuálne máme Joolz Geo2, ale moja dcéra sa už do neho len tak tak zmestí. Vzhľadom na to na zimu hľadám už športový kočík.

Na cene nezáleží. Musí to byť niečo na horší terén, žiadne poľské kočíky. Bývame v Rakúsku. Chcem, aby sa tu dal kúpiť/objednať. Kvalitou sa mi Joolz veľmi páčil.

Dôležitá je kvalitná konštrukcia, dostatočne veľký do konca kočíkovania, dobre ovládateľný a plusom by bol veľký košík.

Aký kočík vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

neviem, čo presne nazývaš horším terénom. Nie je terén ako terén.

Ja som si nedávno kúpila Baby Jogger Summit X3 a môžem vrelo odporúčať. Je to multifunkčný kočík na beh a šport, do terénu, na prejazd čerstvo napadaným snehom.

O čosi ľahším modelom je Thule Urban Glide 2, ktorý má o čosi menšie kolesá a menšie rozmery sedadla. No kvalitou a popularitou sa obidva radia k top kočíkom na trhu. Napísala som o ňom podrobnú recenziu.

Ak je to príliš, tak si pozri menšieho brata Baby Jogger City Mini GT2, ktorý patrí k hybridným modelo vhodným na výlety a ľahkú turistiku. Má priemer kolies 20 cm, čo je dostačujúce aj na prejazd snehom. Neviem presne, aké podmienky sú v mieste Tvojho bydliska. Rakúsko je veľké, no ty môžeš bývať iba kúsok za hranicami, takže mať klímu podobnú Bratislave a na tieto podmienky je úplne vyhovujúci. A hoci má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), tak jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. To má však väčšina trojkolesových a štvorkolesových kočíkov.

Podobných modelov je veľa, bolo by fajn mať presnejšie kritériá pre výber.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally