Ktorý športový kočík má lepšiu stabilitu aj v kopcovitom teréne?

Zodpovedané
1. sep 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý má najdlhšiu striešku a je vhodnejší pre ťažšie a väčšie dlhšie dieťatko. Náš prvý kočík je Easywalker Harvey3 Premium, ale dĺžka striešky na športovej časti je dosť krátka aj po odzipsovaní. Slniečko svieti na nožičky a ručičky.

Hľadám kočík v podobnej kvalite a jazdných vlastnostiach, ktorý dieťa ochráni pred slnkom. Musí mať lepšiu stabilitu, keď sa zaparkuje pozdĺž v kopcovitom teréne. Musí dieťatku zaručiť väčšie pohodlie - širšie sedenie.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

problém so strieškou by som skôr riešila moskytiérou či slnečnou clonou, ktorá dieťa chráni pred slnkom.

Čo sa týka stability, tak žiadny kočík zaparkovaný pozdĺžne v kopcovitom teréne ju nemá. Mám to odskúšané a zopár modelov aj vlastním. Mám s nimi prejdené kilometre turistických trás v rôzne náročných terénoch, no ani jeden kočík nebol 100% stabilný pri Tebou opisovanom zastavení.

Ťažisko kočíka je umiesnené väčšinou v stede konštrukcie – tzv. stredový ťažiskový bod ("laicky" nazvané), pod sedadlom a vo výške. Pri zastavení a v dôsledku náhleho prenosu váhy, ktoré vzniká pri aktuálnom naklonení či pohybe dieťaťa v nadstavbe môže dôjsť k preklopeniu kočíka.

Aby k preklopeniu nedošlo, tak by muselo byť ťažisko kočíka umiestnené čo najbližšie k zemi, tak ako to majú cyklovozíky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally