Ktorý športový kočík má nafukovacie kolesá, veľkú striešku a je vhodný na dedinu?

Zodpovedané
23. máj 2022

Ahoj

hľadám športový kočík pre 10 mesačné dieťa, ktoré momentálne váži 10 kg a ešte nesedí. Potrebovali by sme kočík do minimálne 25 kg. Musí mať nafukovacie kolesá a veľkú striešku. Kupujeme ho na dedinu, kde nie sú chodníky a väčšinu času budeme tráviť cestou po tráve.

Aký kočík nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

veľa kočíkov má nosnosť 25 kg, ale vždy sa jedná o celkové zaťaženie celého kočíka. Počíta sa do toho teda aj váha nákupného košíka alebo vreciek/organizérov. Zaťaženie sedadla je obvyklých 22 kg, ale kočík uvezie väčšinou viac 🙂.

Takú nosnosť má napríklad Petite&Mars Street+ Air. Jedná sa o cenovo dostupný kočík s veľkými nafukovacími kolesami a dobrými jazdnými vlastnosťami. K tomu má dostatočne priestorné sedenie aj pre väčšie dieťa. Samozrejmosťou je úplný ľah s polohovaním nôh, predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť a ľahké zloženie aj celkové ovládanie kočíka.

Ďalej to môže byť aj Coletto Joggy 2018 (najnovší model pridáme do našej Kočíkopédie čo najskôr), ktorý je veľmi podobný Street+.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia