Ktorý športový kočík má najdlhšiu ložnú plochu a je vhodný pre dieťa so svalovou hypotóniou?

Zodpovedané
8. aug 2022

Ahoj,

potrebujem poradiť kočík s najdlhšou ložnou plochou a nosnosťou nad 20 kg. Bola som vyskúšať Britax Strider a tam bol 16-mesačný syn napasovaný.

Doma mám Kinderkraft All Road a ten má dosť dlhú plochu, ale je len do 15 kg. Najlepšie by bolo, keby je otočný do obidvoch smerov. Cenovo najviac do 450 eur. Syn sám nesedí, má svalovú hypotóniu celého tela. Nárok na predpis kočíka je až od 3 rokov.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

máš môj obdiv a veľký rešpekt. Dlho som rozmýšlala, že aký kočík Ti odporučiť. Pri vyššej váhe dieťaťa už málokedy zosúladím otočné sedadlo a jeho dostatočnú priestrannosť.

Pár ich na trhu je, sú však vysoko nad Tvoj rozpočet. Ak pozriem bazárové modely, tak som našla Mamas&Papas Sola 2 MTX alebo Tutis Uno3+. Ten však kúpiš iba ako dvojkombináciu.

Podobným modelom Tvojmu, avšak s 22 kg nosnosťou sedadla je ABC Design Okini. Nemá otočné sedadlo, ktoré je možné dať do úplného priestranného ľahu. Strieška je XL rozmerov. Detské madlo je odoberateľné a otočné pre pohodlné vkladanie a vykladanie z kočíka. Jediným mínusom je chýbajúce náhľadové okienko.

Podobné neotočné modely sú Mamas&Papas Armadillo XT, Baby Monsters Alaska alebo Carrello Bravo Plus. Ten je novinkou ktorá je cenovo dostupná. Je to skvelý model do mesta a aj na výlety. Kolesá sú kvalitne odpružené a zvládajú dedinský terén. Zároveň je skladným typom mestského, športového, pokračovacieho kočíka.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally