Ktorý športový kočík má úplný ľah 180°, je odpružený a má XXL striešku?

Zodpovedané
13. mar 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík a mám nasledovné kritériá:

  • úplný ľah 180°,
  • musím s ním vedieť prejsť po snehu, čiže nie úplne mini kolieska,
  • odpružený (kvôli jamám a rozbitým chodníkom),
  • nie hrkálka,
  • XXL strieška,
  • opierka nastaviteľná na 90°,
  • vek bábätká od 5 - 6 mesiacov ideálne do konca kočíkového obdobia,
  • 4 kolesá, žiadne trojkolky,
  • ideálne ak by sa dala naň nasadiť vanička, ale nemusí byť,
  • aby sme nezakopávali o kolesá - sme vysokí.

Mám v merku Cybex Balios S lux, ale zdá sa mi veľmi úzky.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý určite odporúčam Easywalker Jimmey. Je to model do každého terénu a aj pre vyšších rodičov. Zakúpiš ho buď ako čisto športový alebo v dvojkombinácii.

Nový model pre rok 2023 Cybex Balios S Lux, ktorý sa od predchodcu líši novým a hlavne vylepšením odpružením do každého terénu. Má výšku teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväte vo výške od 99 do 111 cm, čo skvele vyhovuje aj vyšším rodičom. Podobne ako Jimmey si ho môžeš kúpiť buď čisto ako športový kočík alebo v dvojkombinácii.

Pozri si aj ďalšiu tohtoročnú novinku v podobe kočíka Moon Rocca Edition +. Ten je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a jednoduchá manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť, pretože v zloženom stave stojí sám. Hlboká vanička aj športové sedadlo sú dostatočne priestranné, polohovanie nôh pri športiaku je možné navyše predĺžiť a vznikne tak dlhšia ložná plocha. Je dostupný najčastejšie v dvojkombinácii.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally