Ktorý športový kočík má vyššiu nosnosť a je najvhodnejší pre novembrové dieťa?

Zodpovedané
4. sep 2023

Ahoj,

naše dieťatko bude mať v novembri rok a momentálne sa vozí v športovom kočíku z dvojkombinácie Moon Resea S Gold Edition 2022.

Poradíš spratnejší športový kočík?

Musí mať dostatočnú nosnosť, aspoň do 22 kg. Mal by byť priestranný nech sa dieťa aj vyspí. Poteší, keď bude ľahko ovládateľný aj po dedinských cestách, bude mať úplný ľah a predĺženú striešku. V zime musíme do neho zmestiť fusak CottonMoose.

Vieš poradiť lacnejšie a aj drahšie kočíky?

Ďakujem

Ahoj,

podľa Tvojho opisu to vyzerá, že máš kočík Moon ReSea S Edition. Jeho rodičovskú teleskopicky nastaviteľnú rukoväť je možné nastaviť vo výške od 91,5 – 106 cm a jeho nadstavby sú položené nižšie na konštrukcii. Kočík je teda vhodný pre nižších a stredne vysokých rodičov. Jeho bočnice sú menšie a môže sa zdať, že je dieťa odhalené.

Kedže neudávaš svoju výšku, tak Ti neviem presne poradiť model, ktorý by bol pre Teba vhodný. No ak chceš kočík, ktorý je z bokov dostatočne chránený, tak si pozri model Britax Smile 5Z alebo Britax Smile 4. Obidva sú stavané pre vyšších a stredne vysokých rodičov, navyše majú vysoké bočnice, ktoré dieťa chránia a zároveň mu poskytujú dostatočné súkromie. Ich porovnanie nájdeš tu:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally