Ktorý športový kočík nehrká?

Zodpovedané
16. dec 2021

Ahoj,

máme kočík Nuna Tavo. Vyhovuje mi na ňom takmer vzpriamené sedenie, veľký kôš, dobre sa ovláda. Je fajn po väčšine stránok. Veľmi ma na ňom iritujú kolesá. Na každom výmole strašne hrkoce akoby šiel vlak a zapichujú sa doň kamienky. A je dosť ťažký, ale dokážem nad tým prižmúriť oči. Predtým sme mali Cybex Priam, ten bol jazdne super len som chcela priestrannejší (malý má 2,5 roka, 13 kg). Aspoň aby bol nosnosťou do 18 kg.

Keďže sme mali osvedčený Cybex, tak sme kúpili na cestovanie Cybex Eezy S+. Kolesá sú super. Väčšie, nie také drobné ako na väčšine cestovných kočíkov. Tiché a prejdú aj terén. Myslela som preto, že ho budem používať bežne, no nevyhovuje mi na ňom opierka chrbta, ktorá je dosť naklonená vzad. (A to už mám aj ten pásik na vzpriamenie).

Vieš mi poradiť nejaký kompromis medzi týmito dvomi?

Ďakujem

Ahoj,

ak by som ti mala poradiť kočík, ktorý bude zlatý stred medzi funcionalitou Nuna Tavo a Cybex Eezy S+.

Stokke Xplory

Cybex Eezy S+

Tak ma hneď jednoznačne siaham po kočíku, ktorý unesie 22 kg dieťa, má priestrannú sedaciu časť, chrbtovú opierku má dostatočne kolmú pre čo najpriamejší sed, kolesá v priemere 16,5 cm s tvrdenej gumy. Je extrémne ľahký - váži pod 6 kg. K tomu má priestrannú XXL striešku. O ktorom hovorím? Jednoznačne Cybex Melio. Tento kočík ti splní všetky tvoje požiadavky. A nech ta neodradí jeho sieťované sedadlo. Je vybavený vložkou zakrývajúcou toto sieťované sedadlo v prípade potreby - napríklad počas chladnejších dní. Tá chrbátik zakryje a sedenie tak zároveň s komfortní.

Cybex Melio

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally