Ktorý športový kočík odporúčaš pre vyššie dieťatko?

Zodpovedané
17. jan 2022

Ahoj,

pre 1,5 ročne dieťatko (výška 86 cm váha 11 kg) hľadám športový kočík. Momentálne mám Cybex Priam, je jej však malý. Bola som skoro rozhodnutá pre Valco Snap 4 z dôvodu, že dieťatko mám vysoké, ale vidim, že ho tu až tak velmi nepreferuješ.

Chcela by som, aby bol pohodlným pri vození do mesta. Chcem, aby sa dal dať do ľahu a aby sa dal zobrať do lietadla.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

nie je to tak, že by som značku Valco Baby Snap 4 neodporúčala. Len je potrebné si uvedomiť, že tieto kočíky nie sú odpružené. A nemyslím si, že niektorá z nás mamičiek by chcela svoje dieťa voziť po rozbitom meste v kočíku bez odpruženia.

Valco Baby Snap 4

Jedným z vhodných kandidátov pre teba je Easywalker Jackey. Je ľahký 7,5 kg vážiaci ultrakompaktný športový kočík, ktorý ťa ohromí v prvom rade ultrajednoduchým skladaním, ktoré stačí aktivovať rukou/tlačidlom. Kočík sa už doskladá sám. Poskladá sa tiež dostatočne kompaktne, takže je ako príručná batožina vhodný do lietadla. Výhodnými sú aj mäkké odpruženie, plne polohovateľné sedadlo do úplného ľahu, ktoré možno sklopiť aj zdvihnúť aj napriek pásovému systému aj jednoručne. Odnesie až 22 kg dieťa + 5 kg v nákupnom košíku. Má veľkú a dobre odvetranú striešku, ktorá umožňuje kvalitnému cloneniu aj pri spánku na slnku. Ja osobne by som siahla po tomto kočíku.

Easywalker Jackey

Ak si zvyknutá na dizajn od značky Cybex , tak si pozri Cybex Beezy. Tento športový model učený najmä na cestovanie patrí do základnejšej a líši sa aj jednoduchším prevedením dizajnu a textílií. Odlišná je aj strieška, ktorá tvarovo skôr čerpá z Eezy línie Cybex-u. Beezy ponúka stále pomerne nízku váhu 6,5 kg, jednoručné kompaktné zloženie vhodné aj na cestovanie v role príručnej batožiny do lietadla. Vysoká nosnosť konštrukcie až 22 kg priestranného sedadla polohovateľného do ľahu, ako aj odpruženie kolies. Tie ho robia príjemným spoločníkom nielen na cesty, ale aj spratným modelom do auta. A prakticky ho využiješ až do konca kočíkovania. Tu na MK ho kúpiš ako bazárový od 200 eur.

Cybex Beezy

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally