Ktorý športový kočík pre ročné dieťa jednoducho zložím a rozložím?

Zodpovedané
11. okt 2021

Ahoj,

potrebujem športový kočík, ktorý jednoducho zložím, rozložím, nezaberie veľa miesta v aute a prejde po rozbitých dedinských cestách. Podmienky sú úplný ľah, predĺžená strieška a ľahko ovládateľný. Cena okolo 300 €. Dcéra nie je veľké dieťa (necelých 8 kg), takže nosnosť asi nejak extra nerozhoduje.

Aké je Tvoje odporúčanie?

Ďakujem

Ahoj,

niečo mierne odpružené do mierneho terénu, žiadny horský terén s trčiacimi kameňmi.

Skús si pozrieť model Baby Monsters Alaska. Hodí sa do mierneho terénu. Má funkciu úplného ľahu, je neotočný. Má XXL striešku, veľký nákupný košík a kompaktné rozmery do auta.

Baby Monsters Alaska

Na takéto podmienky sa mi skvele hodí aj Babystyle Oyster Zero. Jeho kolesá zvládnu lepší i horší mestský terén. Jazde napomáha aj dobré ťažisko, ktoré uľahčuje zdolávanie obrubníkov.

Babystyle Oyster Zero

Pozri aj Britax B-Agile 4. Je to ľahký štvorkolesový kočík s jednoduchou manipuláciou. V ponuke je aj trojkolesová verzia Britaxu B-Agile 3. Zvládneš ho veľmi rýchlo zložiť, postačí ti na to jedna ruka. Jedinou nevýhodou modelu je, že opierku nôh nemožno polohovať, prispôsobiť ju dokážeš len miernym vypuknutím.

Britax B-Agile 4

Britax B-Agile 3

Pozri si aj Gesslein Smiloo Happy s neotočným sedadlom, no skutočne všestranným využitím. Odpružené, aretovatelné kolesá a ľahká no stabilná konštrukcia mu umožňujú prejsť mestom i občasným ľahším terénom.

Pre ešte terénnejšie využitie je dostupný aj vo verzii Gesslein Smiloo Happy+ s väčšími komôrkovými kolesami s dezénom. Na nákupoch a mestských pochôdzkach oceníš aj priestranný nákupný košík a rýchle skladanie, ktoré zvládneš aj jednou rukou.

Gesslein Smiloo Happy

Posledným cenovo dostupným modelom pre teba je Twistshake Tour. Je to švédska novinka z mája 2020. Tento športový kočík od firmy uľahčujúcej kŕmenie detí je nielen ľahký, skladný a štýlový, ale aj život zjednodušujúci. Ponúka individuálne odpružené kolesá, nastaviteľnú rodičovskú rukoväť či striešku so šiltom a veľkým náhľadovým oknom.

Twistshake Tour

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally