Ktorý športový kočík s nosnosťou do 22 kg je vhodný pre nižších rodičov?

Zodpovedané
13. sep 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť športový kočík pre ročného chlapca, ktorý má 12 kg a meria 80 cm.

Požiadavky:

  • vhodný pre nižších rodičov,
  • skladný,
  • vhodný do mesta a aj na dedinu,
  • na výlety a občas do snehu,
  • nosnosť do 22 kg,
  • cena do 300 eur,
  • do konca kočíkovacieho obdobia.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

najpopulárnejším a cenovo dostupným modelom je Valco Baby Snap 4 vo verzii Sport s nafukovacími kolesami, vďaka ktorým si hravo poradí s nerovnými cestami na dedine alebo ľahším terénom. Okrem prirodzeného pruženia kolies však žiadne iné odpruženie na konštrukcii či kolesách zabudované nemá.

Obľúbeným a odpruženým modelom pre nízkych rodičov je Greentom Upp Classic, ktorý je dizajnovo špecifický. Jeho plastová konštrukcia ho robí veľmi ľahkým a dodáva mu extra pruženie. V ponuke je v troch farebných prevedeniach. Farebne zladené plné kolesá sú určené prevažne pre mestský terén.

Ponúkam aj kočík Kinderkraft Route pre nenáročných rodičov, ktorí sa pohybujú po dedinskom povrchu. Športové sedadlo je možné napolohovať do skoro úplného ľahu. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoduchým zložením spolu so sedadlom nasadeným v smere jazdy.

A zváž aj priestranné modely Bugaboo Bee 6 alebo predchodcu Bugaboo Bee 5.

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally