Ktorý športový kočík zvládne náročný terén a je vhodný pre dlhšie deti?

Zodpovedané
17. máj 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý sa dá dať do úplného ľahu.

Ďalšie požiadavky:

  • obojsmerný,
  • zvládne náročný terén,
  • má nafukovacie kolesá, resp. je dobre odpružený,
  • aspoň do 20 kg,
  • pre dlhšie deti.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

všeobecne by sa dalo povedať, že priestrannejšie kočíky sú skôr tie neotočné, ale našťastie existuje zopár výnimiek. Jednou z nich je napríklad Baby Jogger City Premier, ktorý je dobre odpružený, otočný a má veľmi priestranné korýtkové sedenie.

Ďalej odporúčam Britax Smile III a Emmaljunga NXT90 F. Obidva majú dobré odpruženie, nafukovacie kolesá, možnosť úplného ľahu s polohovaním nôh, predlžovaciu striešku a sú aj celkom priestranné.

A môže to byť aj Cybex Talos S Lux či Britax Go Big2. Tie majú gumové (bezúdržbové) kolesá, ale s terénom si poradia veľmi dobre.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia