Ktorý športový kočík zvládne sneh na Orave?

Zodpovedané
8. sep 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík na zimu. Sme z Oravy a niekedy nám napadne veľmi veľa snehu. Keďže mám zimu veľmi rada, tak určite budeme čo najviac času tráviť vonku.

Momentálne má syn 5 mesiacov, ešte nesedí a zatiaľ využívame iba vaničku. Kočík máme Moon Resea S. Niekedy mám taký pocit, že na snehu s ním neprejdeme, resp. nevydrží.

Z tohto dôvodu hľadám športový kočík do snehu. Nech je sneh v akomkoľvek stave, tak kočík bude musieť terén zvládnuť.

Vieš mi poradiť od najdrahšieho po najlacnejší na trhu?

Ďakujem

Ahoj,

Tvoj kočík Moon Resea S nebude mať problém zvládnuť sneh a predpovede nie sú naklonené k veľkej snehovej nádielke.

Ak však potrebuješ športový kočík s väčšími kolesami, tak si pozri model Bomimi Bastien Air. Má však menšiu 15 kg nosnosť športového sedadla. Jeho kolesá sú väčšie a nafukovacie. Je to cenovo dostupný model, ktorý zvládne nielen sneh, ale zvládne aj prejazd nerovným terénom.

O čosi drahším modelom je Cavoe Axo Style, ktorý má rovnakú 22 kg nosnosť sedadla. Kolesá má z tvrdenej gumy ako Resea S. Oproti nemu ich má však o čosi väčšie.

Ak hľadáš kočík, ktorý využiješ aj v lesnom teréne a na výlety, tak určite odporúčam trojkolesový model Joie Crosster Flex Signature. Má veľké nafukovacie kolesá, ktoré zvládnu aj náročnejší terén. Nosnosť sedadla je 22 kg, takže vydrží do konca kočíkovacieho obdobia. Dieťa sa v ňom pohodlne vyspí, pretože chrbtovú opierku spolu s opierkou nôh napolohuješ do úplného ľahu. Očarí aj jeho XXL strieška. Najväčším plusom je doplnková ručná brzda na rodičovskej rukoväti, ktorou kočík úplne zabrzdíš, alebo ju využiješ na spomalenie kočíka na snehu, ľade, či pri schádzaní dole kopcom. Kúpiš ho už iba ako bazárový model za dobrú cenu.

Podobným modelom je Baby Jogger City Elite 2, ktorý je už však podstatne drahší. A síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale sú vhodné aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Prípadne Chicco TRE.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally