Ktorý športový otočný kočík je vhodný na dedinu a je zložiteľný aj so sedačkou?

Zodpovedané
23. máj 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre moju 7 mesačnú dcéru.

Moje požiadavky:

  • otočný v smere a aj v protismere jazdy,
  • predĺžená strieška,
  • ľahko zložiteľný aj so sedačkou,
  • aby zvládol menší terén, bývam na dedine a chodníky tu nie sú v dobrom stave (hrbole, kamienky),
  • priestrannejšie sedenie,
  • cenovo do 500 eur by bolo najlepšie.

Páči sa mi kočík Valco Baby Snap Ultra Trend, ale nie je odpružený. Nechcem, aby dcérku v kočíku veľmi natriasalo.

Aký kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ku kočíku Valco Baby Snap Ultra Trend sa dajú dokúpiť nafukovacie kolesá, vďaka ktorým bude mať oveľa lepšie jazdné vlastnosti, pretože nafukovacie kolesá poskytujú prirodzené odpruženie. Zhoršený terén tak nebude žiadny problém. Oceníš u neho aj dostatočné priestranné sedenie, dobrú skladnosť, nastaviteľnú rukoväť a extra dlhú striešku.

Otočné kočíky do terénu sú väčšinou ťažšie. Napríklad Britax Smile III má už 13 kg. Variantom môže byť aj Britax Strider M, ktorý má tiež dobré odpruženie, menšiu hmotnosť (10 kg), ale aj menej priestranné sedenie.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia