Ktorý super ľahký kočík má odpružené kolesá?

Zodpovedané
14. jan 2024

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu pri výbere kočíka.

Hľadáme:

  • Kočík vhodný od novorodeneckého veku. Ideálne ak by vydržal aj batoľacie obdobie a nebolo by potrebné už kupovať žiadny iný kočík.
  • Super ľahký (max. 10 kg, ideálne do 8 kg). Zároveň stabilný a bezpečný.
  • Naša bytovka nemá výťah ani kočíkareň, preto ho budem musieť po každej prechádzke vedieť jednoducho zložiť a vyniesť spolu s bábom na najvyššie poschodie. Preto je pre nás dôležitá skladnosť a jednoduché zloženie.
  • Musí mať odpružené kolesá. Terénom budú klasické mestské chodníky, park.
  • Ideálne 3 v 1, skvelé by bolo pripevnenie vajíčka Isofixom.
  • Dobrá ochrana pred dažďom a UV.
  • Úložný priestor na nákup.
  • Cena do 800 EUR (max. strop 1000, ideálne čo najlacnejší).

Našla som viacero ľahších kombinovaných kočíkov, ktoré sa však už nevyrábajú napr. Jané Muum Formula Koos alebo Easywalker Harvey3.

Našla som 1 kočík, ktorý by mal spĺňať moje parametre (hmotnosť 7,5 kg) - Kinderkraft Newly 2023. Cena je výborná, cca 250 EUR. Je však k nemu málo recenzií a neviem z nich odhadnúť, či je aj kvalitný.

Je tento kočík vhodný?

Vieš dať tipy na iné kočíky podľa mojich kritérií?

Nevadí mi kúpiť kočík ani z druhej ruky, ak by sa už nedalo kúpiť.

Ďakujem

Ahoj,

nedávno som pri kočíku Kinderkraft Newly hodnotila jeho klady a zápory, zároveň uviedla podobné modely kočíka. Moju odpoveď Ti sem pripínam:

Aj Tebou spomínané bazárové modely Easywalker Harvey3 a Jané Muum Ti môžu veľmi dobre poslúžiť.

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? Aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Odporúčam Ti pozrieť aj kočíky, ktoré majú zabudovaný ramenný popruh, čo uľahčuje ich prenášanie. Ako príklad Ti uvediem populárny model Joolz Hub+. Ten je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú prevažne po mestskom teréne. Vďaka nižšie položeným nadstavbám a nastaviteľnej rukoväti do výšky 107 cm je vhodný skôr pre nižších rodičov, ktorí zároveň ocenia aj nízku hmotnosť a jednoduchú manipuláciu umožňujúcu ovládanie jednou rukou. Zaujme tiež jednoduchým zložením s nasadeným sedadlom na konštrukciu a integrovaným ramenným popruhom. Po zložení nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. V zloženom stave stojí sám, čo ušetrí miesto pri uskladnení. Športové sedenie je obojsmerné a je možné ho napolohovať do skoro úplne rovného ľahu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally