Kvalitný kombinovaný kočík pre januárové bábätko - s dostatočne veľkou vaničkou

Zodpovedané
24. apr 2020

Dobry den,

cakame babatko v januari. Chceli by sme kocik s velkou vanickou, kvalitny. Viete poradit?

Dakujem

Ahoj,

začnem tým, že mi veľmi chýbajú ďalšie parametre. Kvalitný je slovo relevantné k cene a obvykle znamená vyššiu cenu, kvalitný do terénu, kvalitný na časté skladanie do malého auta a pod…

A neuvádzaš ani rozpočet, ani terén, ani skladnosť či typ použitia/životného štýlu. Takže jediným reálnym kritériom je vlastne tebou vyžiadaná veľká vanička, čo je ale parameter otázny. Totiž, januárové bábo bude celú zimu ešte úplne drobunké, takže by mu postačila, aj s fusakom, aj tá najmenšia vanička na trhu. Neskôr, počas jari a v lete, už fusak potrebovať nebudeš - a na jeseň, zimu už bábo vo vaničke na 99% nebude.

Preto odporučím, aby si si premyslela:

  • Rozpočet na kočík - ten je extrémne dôležitý, pretože je úplne iné vyberať kočík za 300, za 800 a za 1200 eur. A aj kvalita bude úplne rozdielna.
  • Terén a spôsob, akým najviac budete jazdiť - či ťažký terén, kedy potrebuješ veľký kočík, alebo skôr mesto, bytovka bez výťahu a pod.
  • Či budete cestovať (často) a či autom (aký kufor), MHD.
  • Či máš ďalšie požiadavky napríklad na sedák (korýtko, nekorýtko), košík, striešky, autosedačku.
  • Či naozaj trváš na tej veľkej vaničke a čo to pre teba znamená - chceš, aby v nej dieťatko bolo dokedy? Prečo ju potrebuješ? Ste napr. s manželom extrémne vysokí?

Príjemné premýšľanie

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli