Kvalitný zimný fusak do športiaku Britax B-Motion Plus, rastúci, nie šialene drahý + názor na FB stránku Šitie pre detičky/ovčie rúno

Zodpovedané
21. sep 2020

Zdravím,

máme športový kočík Britax-Romer B-Motion 4 Plus 2019. Zháňam kvalitný zimný fusak pre moju polročnú dcérku, je väčšia resp. dlhá a teda skôr by som mala záujem o “rastúci” teplý fusak. (Nemám dobré skúsenosti, keď boli napr. bundy plnené perím.) Na internete som našla viaceré značky aj v rôznych cenových reláciách - nemusí byt zrovna úplne drahý, ale hlavne účelový (keďže si myslím, že fusak, ktorý stojí 150€ je tak isto funkčný ako cca 70€).

Chcem sa aj poradiť našla som aj na FB stránku Šitie pre detičky kde šijú fusaky, vnútro fusaky je z ovčieho rúna. Je toto rúno správna voľba? Čo by ste mi vy poradili?

Dakujem za Vašu radu 😀 Pekný deň

Ahoj,

podľa mňa medzi fusakmi za 70 a za 150 eur určite rozdiel je. Aj keď teda pri niektorých značkách môže byť iba dizajnový a pri iných funkčných zasa v použitých materiáloch a naozaj výraznej v bežných klimatických podmienkach možno až nepotrebnej, termoizolácii.

Z môjho pohľadu napr. taký Lodger Explorer, čo je teda ozaj drahý fusak bol aj naozaj dobrý, dlhý a teplučký. U nás je úplne nahraditeľný a vystačí aj klasický Lodger Bunker.

Túto značku ti každopádne môžem odporučiť celkovo, kľudne aj v lacnejšej verzii. Nie je páperová, je naozaj naozaj praktická a teplá (nám sedela aj do vaničky, ale aj pre trojročné dieťa).

A ak trafíš výpredaj, je to aj skvelá investícia, lebo bežne v bazáriku potom fusak predáš za 40 - 50 eur, takže sa ti to vráti.

Z iných značiek, čo ti postačia a sú lacnejšie, spomeniem napríklad zimné fusaky Pinkie. Prípadne Zopa Fluffy je pekný pomer cena výkon štýl, čo sa fusakov týka. Páperové nie sú žiadne z nich.

Čo sa týka ovčieho rúna a fusakov z neho nemám skúsenosť. Ale srsť a perie je asi podobný alergén, aj keď to je naozaj len dohad a neviem to posúdiť. Určite posúď, či sa ti tie fusaky páčia, skontroluj zákaznícke recenzie. Prípadne zváž, či sa nedá niekam prísť fusaky pozrieť, pochytať - nech máš predstavu.

Mňa osobne neoslovili, a aj sa potom, najmä tie šité. Horšie sa predávajú (v porovnaní s nejakým známejším, časom overeným a do kočíkov super sediacim fusakom - lebo známou sa značka stane tak, že zákazníčky sú spokojné a odporúčajú a kupujú opakovane a potom ju mamičky hľadajú aj na bazáriku).

A to je inak aj moja ďalšia rada, aj super kvalitné fusaky možno kúpiť lacnejšie bazárovo. Fusak vysokej kvality sa totiž používaním jedným dieťatkom pri normálnej starostlivosti nezničí.

Výhodou nákupu nového fusaku cez eshop je, že ti to príde domov a aj sa ti nepáči, nepoužité môžeš zo zákona do 14 dní vrátiť a vrátia ti peniažky. Pri výrobe na mieru získaš vlastnú konfigurovateľnosť, dohodu na farbe, tvare, ale vrátenie už potom veľmi neprichádza do úvahy. Preto tu treba merať’ radšej 2x.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli