Lacný golfový kočík - nový, alebo z druhej ruky?

Zodpovedané
17. apr 2019

Ahoj, Eli,

rada by som sa opytala na odporucanie golfoveho, prip. sportoveho kocika pre svoju rocnu dceru. Rada by som sa zmestila do 80 eur za novy, prip. do 50 eur (v pripade skveleho tipu v oboch pripadoch i viac) za bazarovy kocik. Kocik by sa mal dat jednoducho poskladat do auta, zvladnut zly mestsky teren plny prekazok, obrubnikov a dier ci kratsie polne cesticky a nerozpadnut sa z nich rychlo 🙂 A predovsetkym by mal byt relativne lahky a dobre uchopitelny. Potrebujem ho totiz zakazdym zniest a vyniest spolu s dietatom po strmsom schodisku. So starym golfakom, ktory uz dosluhuje, to zvladam bez problemov, no s tazkou Murou od Maxi Cosi sa kvoli tomu nikam nevypravim.

Zvolit radsej novy, alebo uz jazdeny od nejakej kvalitnejsej znacky? Uvazovala som akurat o modeli Peg-Perego Pliko. Vopred dakujem za rady a tipy! ❤️

Ahoj,

ak potrebuješ golfáč na chodníky so zhoršenými podmienkami, tak ja osobne by som skôr asi zvažovala lepší/kvalitnejší z bazáru. Jediný lacnejší, ktorý za mňa stojí za to kúpiť nový by bol Koelstra Simba T4, ale ten stojí okolo 130 eur. Ak by si bola ochotná trochu zdvihnúť rozpočet, tak tento je dobrým kandidátom.

Koelstra Simba T4

Čo sa bazárových týka, tam poradím jednoznačne značku Maclaren, konkrétne modely Techno XLR alebo Techno XT.
Aj staršie kúsky sú stále kvalitné, dobre ovládateľné a hlavne priestranné a pohodlné pre dieťa. Sama mám ozaj starší Maclaren u babky a vždy ma prekvapí, ako ľahko stále ide. Dobrou voľbou by mohol byť aj Cybex Topaz alebo Onyx.

Maclaren Techno XLR

Maclaren Techno XT

Cybex Topaz

Cybex Onyx

Peg-Péregá, konkrétne Pliko P3 jazdené neodporúčam.

Z mojej skúsenosti sú rokmi skôr trasľavé, rozhegabé, uvoľnené, Samozrejme môžeš natrafiť aj na lepší kúsok - ak, tak Pliko Mini by bol mojou voľbou, ale ten zasa na horšie podmienky nie je nič moc.

Peg-Pérego Pliko P3 Compact

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli