Ľahko ovládateľný kombinovaný kočiar - potrebujem odpruženie a čo najmenší odpor. Je Bexa Ultra dobrou voľbou?

Zodpovedané
21. jan 2021

Ahoj,

Chcem sa poradit ohladom dvojkombinacie, ktora by sa naozaj lahko tlacila.

Na sidlisku mame vyrazne kopcovity teren a mam tazkosti nejaky kociar utlacit. Pre priklad, teraz mame Britax B-motion s nafukovacimi kolesami, ale mam dojem,akoby bol prilis tvrdy, mozno malo odpruzeny?

Neriesim skladnost kociara, ale potrebujem, aby mi pri tlaceni kladol co najmensi odpor. Sportova cast aby sla do uplneho lahu, nie korytko.
Po prestudovani Kocikopedie ma najviac oslovila Bexa Ultra, mohla by to byt dobra volba?

Dakujem
M.

Ahoj,

mne osobne ako prvý pri čítaní tvojho dotazu prišiel na um Britax Go Big.

Britax Go Big

Neviem, aký je tvoj rozpočet (podľa uvedeného modelu asi nie je najvyšší, ale neviem) - takže kľudne odporučím aj bazárovú jednotku, alebo novú dvojkovú sériu Britax Go Big2.

Britax Go Big2

Odporúčam ti ho hlavne pre úúúžasnú ovládateľnosť - to, čo popisuješ, krásne odpruženie a ľahké tlačenie, to ti naozaj splní dokonale. A je to nekorýtko s úplným ľahom, veľkými no bezúdržbovými kolesami čo prejdú všetkým možným. Celkovo, za mňa najlepšie tlačiteľné modely sú tie, čo maj kolesá za sebou, a tento spolu so super ťažiskom a špecifickou rukoväťou je robený na radosť z kočíkovania. Takže za mňa úplne prvá voľba a naozaj silno odporúčam ho zvážiť. Neoľutuje - a aj ho neskôr dobre predáš, na rozdiel od PL kombinácií, ktoré nejak ľudia nechcú.

A tam prechádzame k tvojmu výberu. Čo sa ovládania, najmä s vaničkou týka, Bexa Ultra bude OK. Najmä v hlbokej verzii sa tlačia pekne. Za mňa ale športová verzia je skôr slabšia, ako to typicky býva. Nie je zlá a ani extrémne malá, čo teda býva vcelku častým zvykom, ale tak ti ťažisko, ako jej mohutnosť a prepracovanie, nie sú až tak super. Nie je to najhoršia voľba, ale mojím hlavnejším odporučením by takýto typ kočíka viac nebol ako bol. Ak ale trváš na poľskej kombinácii, tak úplne najhoršie to nie je. Skôr je to taký kompromis.

Bexa Ultra

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli