Ľahký kočík dedina+mesto, nosenie po schodoch, skladanie. Hlboký + vajíčko, či rovno kombinovaný?

Zodpovedané
5. okt 2020

Ahoj Eli,

v decembri čakám prvé bábätko a som dosť stratená vo svete kočíkov. Budem ti vďačná za pomoc pri výbere ľahkého kočíka, ktorý budem denne nosiť po schodoch a často skladať do auta. Bývame síce na dedine, ale často chodíme aj do mesta, takže by mal byť stavaný na priemerné slovenské chodníky.

Hľadala som nejaké ľahké kočíky, ale stále sa neviem rozhodnúť či si vybrať len variantu s hlbokou vaničkou a vajíčkom a potom kúpiť kvalitný a spratný športiak, alebo nájsť ľahkú a dobrú 3-kombináciu rovno na začiatok.

Tiež nechcem za kočík zaplatiť strašné peniaze, som za zlatú strednú cestu.

Ďakujem 🙂

Ahoj,

ľahký, ale zároveň dedinský terén nebude úplne ideálna kombinácia. Ja osobne odporúčam pripraviť sa na kompromisy, lebo ako priorita mi v tomto prípade príde to, že budete často skladať do auta. A tam sa fakt neoplatí mať nejaký hladko jazdiaci menší tank.

Z cenovo dostupnejších preto určite odporučím Joie Versatrax, prípadne Espiro Only. Také menšie, no na svoju cenu schopné kočíky. Tým pádom je tiež odpoveďou, že skôr kombinácia, resp. skôr akceptovateľný športiak, ku ktorému je dostupná aj vanička či kombinačný set.

Joie Versatrax

Espiro Only 2020

Z drahších ešte odporučím Gesslein FX4 Classic. Super riešenie na tvoje potreby, kvalitný kočík.

Gesslein FX4 Classic

Okrem toho spomeniem aj kočíky ako Jané Muum, Moon ReSea S - skôr mestské kočíky, ale čo to ustoja.

Jané Muum V2

Moon ReSea S

A pripravila by som sa tiež na to, že radšej kúpiť kočík taký ‘OK’ a okolo rok a pol, resp. podľa potreby, potom vymeniť za super neotočný ľahko spratný športiak (napr. TFK Dot 2 a iné).

TFK Dot 2

Vyriešiš tak celé kočíkovacie obdobie presne podľa aktuálnych potrieb dieťatka (keďže vekom, ako aj schopnosťou chodiť sa vaše kočíkové potreby budú meniť). Ešte ideálnejšie by bolo, ak by si vedela žiť aj s neotočným športovým kočíkom skombinovaným s vaničkou a vajíčkom. Tam by ste s jedným vydržali najdlhšie, ale chápem, že prvomaminka neotočný model preferovať nebude. Je to v poriadku.

Samotné hlboké kočíky sa u nás dosť blbo zháňajú a budeš dosť limitovaná, tak ťažko povedať.
Ešte je možné kúpiť ten dobrý neotočný športiak plus vaničku a adaptéry (odporučím Baby Jogger City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

A ak medzitým budeš potrebovať niečo otočné, tak dokúpiť lacný otočný model, ako napr. Kinderkraft All Road.

Kinderkraft All Road

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli