Ľahký kombinovaný kočík do mini bytu, no do kopcovitej časti mesta

Zodpovedané
2. máj 2019

Ahoj, Eli,

v júli sa nám narodí prvé dieťa, kočík budeme určite kupovať z bazára - chcem sa ale poradiť, na aké značky a modely sa zamerať. Prioritou je, aby bol kočík čo najľahší a skladný - bývame v mini byte v dome bez výťahu s veľa schodmi. Terén, ktorý budeme potrebovať zvládnuť, je kopcovitá časť mesta, Horský park a pod. - ak bude s kočíkom možné aj behať, bude to plus, ale nie je to nevyhnutnosť. Preferujem trojkombináciu, no nebránim sa ani športovému kočíku polohovateľnému do ľahu hneď od začiatku, ak existuje vhodný a bezpečný model. Ďakujem veľmi pekne za odporúčania a zorientovanie ma v problematike 🙂

Ahoj,

mne osobne ihneď prišiel na myseľ Casualplay LOOPi (zoženieš ho aj z bazára). Pomerne jednoduchý, no vysoko variabilný kočík, kde môžeš využívať najľahšiu mestskú variáciu s malými kolesami, alebo dokúpiť kolesá nafukovacie - Allroad, či na beh si zaobstarať trojkolesovú Running nápravu. Dáte s ním tak všetko, čo len potrebujete, a pritom je ozaj ľahký, skladný. Nie je pritom taký drahý ani nový.

Casualplay LOOPi City

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

Kvôli behaniu, ktoré spomínaš, by som jednoznačne zvažovala trojkolesové modely (resp ako u LOOPi, modely s možnosťou troch kolies). Len tam zasa je často potrebná stabilita a trošku vyššia váha, aby to aj ustáli - preto spomeniem aj ťažší Jané Trider. Za zmienku stoja aj kočíky značky TFK, najmä novšie modely s prívlastkom Lite či Trail - tie však asi na bazári veľmi nezoženieš.

Jané Trider

Z ľahkých, beh až tak nezohľadňujúcich modelov by som zvážila Valco Snap Ultra Trend s nafukovacími Sport kolesami, kľudne aj s vaničkou (či bez - ale teda vtedy skôr s hniezdom).

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli