Ľahký, skladný i do terénu... Aký hlboký kočík (plus autosedačku/vajíčko)?

Zodpovedané
2. mar 2020

Pekný deň,

už sa tu strácam vo všetkých poradniach 🤦‍♀️ Preto prosím o konkrétnu radu - hľadám hlboký kočík + vajíčko (športiak už doma máme), ktorý bude ľahký, skladný, ale vhodný aj do terénu, a je možnosť k nemu pripojiť skate pre malého brata. Pri druhom dieťati sme mali ABC Design Viper, ktorý bolo obtiažne vôbec natrepať do auta, takže teraz hľadáme niečo naozaj skladné.

Ďakujem za radu

Ahoj,

mám strašný problém so spojením - ľahký, skladný, ale vhodný aj do terénu. Ono je to strašný problém a nereálne očakávanie - totiž, urobíš malý, ľahký, skladný kočík, ako má byť ok v teréne (so stenčenými trubkami, menšími kolesami (ktoré uberú na váhe), menej odpruženíma menej robustnosťou, vďaka čomu práve ten kočík bude spratnejší a ľahší? Takže je to o kompromise.

Buď chceš terénny kočík a bude o čosi väčší a ťažší, ale v teréne obstojný, alebo je prioritou tá ľahkosť a skladnosť, ale potom bude kočík trochu horší na nerovných povrchoch. Ani auto by si si nekúpila maličké a nečakala, že v lese bude jazdiť hladko. Rovnako upozorním ku prídavnému stupienku - toto je vec, čo konštrukciu riadne zaťažuje, zhoršuje celkovú ovládateľnosť a nie je najlepšou alternatívou na ľahké kočíky, môže ich to rozhegať, oslabiť. Ja len, aby sa to vedelo.

Tak ku kompromisom - neuvádzaš rozpočet, a nie je toho nejak veľa. Začnem s drahým, no obstojným modelom Gesslein Indy Comfort (Classic). Je to dobrý kočík, ale drahý a kompaktnosťou taký priemer. Čosi ale vydrží.

Gesslein Indy Comfort (Classic)

Pozrela by som aj na podvozok Mutsy i2 plus vaničku, tiež to ale nie je lacná záležitosť.

Mutsy i2

Ďalším návrhom bude buď k tomu kočíku, čo máš, dokúpiť vaničku, vajko. Alebo vziať 2v1 typ, ktorý potom za ten športový vymeníš. Niečo ako Maclaren Daytripper alebo Diono Quantum.

Maclaren Daytripper

Diono Quantum

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli