Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahučký kočík, resp. kočík s ľahkou hlbokou vaničkou (kvôli vynášaniu na druhé poschodie)

Zodpovedané
10. júl 2019

Ahoj,

potrebovala by som radu. V decembri pride na svet nase prve dietatko, a doposial som kociky delila na pekny a skaredy. Byvame na II. poschodi bez vytahu a potrebujem kocik s velmi lahuckou vanickou. Plan je podvozok nechavat v garazi a babatko vo vanicke vyniest hore. Kedze nie som ziadny Rambo, uz teraz mam dilemu :( Pobehala som par predajni. Zatial sa zda, ze Easywalker Harvey ma vanicku s vahou 2,9 kg, co je zatial najmenej.

Co by ste mi este vedeli poradit?
Dakujem velmi pekne za pomoc.

Ahoj!

Easywalker Harvey je určite, čo sa ľahkosti vaničky týka, veľmi dobrou voľbou. Naviac je to kvalitný a šikovný mestský kočík, a celkovo stále ľahký napriek možnosti konvertovania na dvojverziu - určite si ho nechaj v úzkom výbere, a teda potencionálne si aj zaobstaraj.

Concord Neo alebo Camino ponúkajú odľahčenú vaničku Scout - je relatívne ľahká, ale nie extrémne, no je ozaj šikovná a najmä fakt dobre skladná.

Dobrou voľbou, ak nevadí ozaj že mestský kočík, je aj Bugaboo Bee s odľahčenou, jednoduchou vaničkou, ktorá používa striešku zo športovej časti.

Cestovný model GB Qbit+ All-City má dostupnú vaničku Cot To Go pripojiteľnú na adaptéry Maxi-Cosi, to je určite tiež nesmierne zaujímavá možnosť. Vanička je aj po zložení ozaj malá a pokiaľ viem, najskladnejšia na trhu. Takýto model tiež vo veľkom oceníš, keď už dieťatko trochu odrastie a budete potrebovať kočík len ľahký, skladný, šikovný (tak aby nezavadzal, keď už dieťa aj trochu chodí, alebo keď cestujete). Vždy sa dá doplniť väčším športovým modelom na medziobdobie, ak taký potrebujete.

Ešte by som rada pripomenula v tomto prípade veľmi vhodnú možnosť vložnej vaničky - a to najmä, ak potrebuješ aj kočík terénnejší. Do sedadla len vaničkovú časť vložíš, a aj jej váha je bežne veľmi nízka. Dobrým príkladom by bol napríklad ABC Design Turbo 4, Valco Snap Ultra Trend, alebo Baby Jogger City Mini (či GT)… Alebo môžeš ísť rovno cestou skladnejšieho, neotočného športového modelu s dokúpenou vaničkou - vanička k takému Oyster Zero váži 3,25 kg, čo je veľmi slušná váha.

Ešte jedna cesta mi napadá, a to - zakúpiť si dobrý športiak a autosedačku s polohovaním. Vynášať bábo v autosedačke je pre jej optimálnosť na prenos o čosi jednoduchšie, a ak neinvestuješ do vaničky, môžeš do nej dať viac. Obľúbenou je Cybex Cloud, alebo Kiddy Evolution Pro (Kiddy môžeš polohovať aj v aute, ako jedinú autosedačku na trhu…).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.