Letné bábo, vysokí rodičia - kombinovaný kočík na dedinu

Zodpovedané
6. máj 2020

Ahoj,

som prvorodička a v kočíkoch som sa práve úplne stratila. Ako na potvoru si v tomto období nič neviem ísť pozrieť osobne a z obrázkov veľkú predstavu o kočíkoch nemám. Tak ti napíšem, čo by sme asi potrebovali a som zvedavá, či taký kočík vôbec existuje.

Cenový strop mám tak okolo 800,-€, ale viem ísť aj nad rozpočet, ak ma niečo nadchne. Obaja s mužom sme vyšší, ja mám 175 cm, manžel 185 cm. Kočíkovať budeme obaja, čiže kočík by mal byť vyšší a rúčka teleskopická. Chcela by som pre dieťa hlbokú a širokú vaničku (bábo bude po nás oboch dosť veľké), kočík, v ktorom sa dá dieťa aj pohojdať, ale s ktorým prejdem v pohode celú dedinu (a priľahlé poľné cesty). Na druhej strane by som sa rada vošla s kočíkom aj do obchodu, najlepšie ak by mal spodný košík na nákupy čo najväčší. Ani neviem, či existujú väčšie a stabilnejšie plastové kolesá, nafukovacích sa trocha bojím. Dieťa by som vo vaničke chcela voziť ešte aj v zime, tak aby sa tam vošlo aj s fusakom. Nepotrebujem extra ľahký kočík, bývame v dome, nehrozí mi ani výťah, ani schody. Na druhej strane by som sa s tým kočíkom mala vedieť príležitostne vtrepať aj do MHD a určite by mi mal vojsť do auta (obyčajné kupé).

Páči sa mi GESSLEIN FX4, ale teda rada by som vedela, či k nemu existujú alternatívy, prípadne niečo, čo ešte viac spadá do mojich predstáv.

Ďakujem

Ahoj,

podľa toho, čo popisuješ, mne osobne prišiel najlepší práve Britax Go Big2, aj keď dve veci nespĺňa - je drahší (v kombinácii) než 800 eur a nie je ideálny do kupé. Zmestíš ho, ak dáš dole kolesá. Mimo toho, ak sa dokážeš stotožniť s týmito dvoma nevýhodami a jeho špecifickým dizajnom zžiť (pri čo najpraktickejšom používaní by som dizajn až tak neriešila). Je to jeden jazdné úžasný, hojdavý a priestranný kočík, čo sa skladná aj so sedadlom (výhoda), úžasným prístupným košíkom, super aj na dedinu, nerovnosti a jasné že s ním vojdeš aj do obchodov. A tie kolesá ako nafukovacie, ale bezdefektové, vyplnené. Ja osobne, najmä berúc do úvahy, že chceš aj hojdavú konštrukciu a kočík vhodný aj pre vyšších rodičov (tá rúčka, aj keď vyzerá zvláštne, je fakt topka) - naozaj je to model hodný investície. A po dopoužívaní ho naisto predáte, takže sa jej časť ešte vráti.

Britax Go Big2

Čo sa Gesslein FX4 (Classic?) týka, podľa mňa super kočík tiež - trošku menej robustný, takže menej hojdavý, ale určite podarený model. A na ťažký terén sa vždy dá dokúpiť predná neotočná náprava.

Gesslein FX4 Classic

Ešte by som spomenula jeden model, a to ABC Design Salsa 4. Je to jeden pekne odpružený, cenovo fajn kočík s odpružením, obrovskou vaničkou i priestranným športiakom. Celkovo si myslím, že budeš spokojná aj s ním - ak cena dosť zaváži.

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli