Má priestrannejšie športové sedadlo Cybex Gazelle S alebo Baby Jogger City Select 2?

Zodpovedané
27. máj 2022

Ahoj,

hľadáme súrodenecký tandemový kočík a rozmýšľame nad Cybex Gazelle S alebo Baby Jogger City Select 2.

Ktorý je podľa Teba lepší?

Chodíme na dlhé prechádzky, ktoré ešte dvojročný nedá celé sám. Cez deň spáva v kočíku. Dôležité je priestranné športové sedadlo, ktoré bude pohodlné aj pre väčšie dieťa. Ďalej vyššia nosnosť pre dieťa a aj košík. Výťah máme malý a bývame na 8. poschodí, tak aj kompaktnosť poteší.

Neviem si pozrieť kočíky naživo, tak ocením každú radu. Zaujíma ma tiež manipulácia s kočíkom pri dvoch deťoch (staršie dolu, aby si mohol sám nastúpiť/vystúpiť podľa potreby) aj pri jednokočíku, keď už sa starší nebude voziť.

Ďakujem

Ahoj,

veľmi dobrá voľba kočíkov! 🙂

Priestrannejšie sedenie má Baby Jogger City Select 2. Nevýhodou je menšia hlboká vanička, vyššia hmotnosť a o niečo horšia manipulácia. Nosnosť nákupného košíka je 7 kg a celková nosnosť sedenia je u obidvoch modelov rovnaká (2x 22 kg)

Cybex Gazelle S zase zaujme väčšou kompaktnosťou a nižšou hmotnosťou. Nákupný košík uvezie až 13 kg. Oproti Baby Jogger City Select 2 môžeš mať hlbokú vaničku a súčasne sedenie pre staršie dieťa v smere jazdy (hlboká vanička je uchytená dole a deti na seba navzájom vidia). To je najväčšia výhoda.

Ja osobne by som volila Cybex Gazelle S. Ale nech sa rozhodneš pre akýkoľvek, tak verím, že budeš spokojná.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia