Mamas and Papas Armadillo Flip XT resp. aký pre osemnásťmesačného, do 700e, a aby nenatriasal

Zodpovedané
2. jan 2020

Ahoj Eli,

hľadám športový kočík pre 18mesačného syna. Chodíme každý deň na prechádzku, využívame kočík nonstop (chodíme popri hlavnej ceste). Čiže chodníky sú náš každodenný boj. Nechcem, aby to so synom toľko natriasalo.

Hľadám otočný kočík (aby sa zmestil aj s fusakom), väčší nákupný košík, aby sa v ňom dalo sa v ňom občasne aj pospať - polohovateľný, polohovateľná rúčka a väčšia strieška, štvorkolesový.

Celkom sa mi páči Mamas&Papas Armadillo Flip XT - spĺňa skoro všetko, len mám obavu z tých koliesok - či nebudú hrkať a či nebudú mať napichané kamienky. Kočík chcem využívať do cca 3 rokov, na dovolenky aj dlhšie. Syn sa rád vozí v kočíku, a časom by som dokupila len vaničku a vajco (plánujeme druhé bábätko). Ideálne do 700€. Kočík si viem zohnať aj zo zahraničia (keďže tento model je u nás ťažko dostupný).

Ďakujem za radu.

Ahoj!

Mamas&Papas Armadillo Flip XT je krásny, priestranný a skladný model, ktorý ja osobne môžem. Problémom tu sú dve veci, ktoré ti ho ale tým pádom vylúčia. Prvou sú tie kolesá. Je to mestský, tvrdší kočík, budú tvrdé na nerovných povrchoch a naberú aj nejaké kamienky (nič extrémne, ale bude to tak). Druhou je ťažisko, ktoré ti nemusí vyhovieť - pri dvíhaní na obrubníky najmä. Je preto dobré ho najprv vidieť, poskúšať osobne - ale nie je veľmi na predajniach k videniu, keď tak v UK.

Mamas&Papas Armadillo Flip

Ja osobne by som sa obzrela buď po Baby Jogger City Premier, čo je super priestranné, ale korýtko - tak ak taký kočík nepreferuješ, rozumiem. Alebo potom po Emmaljunga NXT60 F, čo je aj na nerovnosti, aj priestranný model.

Pri 18 mesačnom by však stálo za to popremýšľať aj o neotočnom kočíku, kde by priestoru bolo podstatne viac a aj cena a váha by boli nižšie.

Baby Jogger City Premier

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli