Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mamas&Papas - ktorý typ športového kočíka vybrať pre staršie dieťa po Sole 2? Bude Armadillo Flip XT vhodný?

Zodpovedané
4. aug 2020

Ahoj 😊

Poprosim poradit - potrebujem kocik otocny v oboch smeroch. Mame doma Solu 2, je fajn - ale dcere 22m z nej uz trcia nohy. Asi by som ostala verna znacke Mamas and Papas, ale treba nam cosi sirsie a vacsie. Bude Armadillo Flip XT fajn volba?

Ahoj,

ak je otočná Sola 2 tvojej skoro dvojročnej krátka a pomenšia, ja by som sa skôr orientovala na neotočné modely. Sú obvykle dlhšie, ale najmä širšie v sedadle plus priestor ku strieške je tiež veľkorysejší. Zmestí sa do nich preto podstatne väčšie dieťa, než do modelov otočných.

Mamas&Papas Sola 2

Mamas&Papas Sola 2 MTX je vyššia, terénnejšia verzia modelu Sola 2. MTX má zadné kolesá v terénnejšej verzii s nafukovacími pneumatikami. Tie mu pridávajú dodatočné odpruženie pre hladšiu jazdu. Kočík aj s nimi zostáva ľahký a dobre ovládateľný.

Sedadlo môžeš napolohovať do úplného ľahu vhodného od narodenia. Textílie sedadla sú u MTX v prémiovom jeansovom vzhľade. Pridanou hodnotou verzie je aj strieška, ktorú môžeš roztiahnuť do XXL rozmeru vyklopením obrovského šiltu. Ku kočíku sa dá voliteľne dokúpiť plnohodnotná vanička či autosedačka pomocou adaptérov.

Modely rady Sola, Zoom a Urbo majú rovnaké kostry sedacej časti aj úchyty. Dokážeš preto medzi nimi vymieňať všetky ich nadstavby, adaptéry, a tiež jednotlivé doplnkové súčasti (madlá, striešky, poťahy).

Armadillo Flip XT je na dĺžku náhodou z tých dlhších, takže teoreticky je vhodný, ak teda otočný model fakt vyžaduješ. Ak si so značkou spokojná, myslím, že budeš rada aj z Armadilla - aj keď ja by som šla skôr do klasického neotočného Armadillo XT modelu. Príde mi vhodnejší pri staršom dieťati. Ale oproti Sole rátaj s trošku iným ťažiskom pri dvíhaní na obrubníky.

Mamas&Papas Armadillo XT

Mamas&Papas Armadillo XT je vyššou, terénnejšou verziou základného modelu Armadillo s extra priestranným sedadlom. Na rozdiel od neho má XT verzia väčšie kolesá s dezénom, lepšie prispôsobené stále prevažne mestským nerovnostiam, ako aj teleskopicky nastaviteľnú koženkou potiahnutú rúčku a detské madlo v cene (tieto však nenájdeš u starších verzií). Samozrejmosťou sú aj nové prevedenia/vzory textílií.

Chrbtovú i nožnú opierku môžeš jednou rukou napolohovať až do ľahu. Jednu ruku vyžaduje aj skladanie. Armadillo XT je po zložení veľmi kompaktný a jednoducho skladný doma i do auta. Na nákupoch a výletoch ťa poteší aj priestranný nákupný košík.

Pomocou adaptérov ku kočíku môžeš pripojiť aj autosedačku, nie však hlbokú vaničku. Plnohodnotnú kombináciu s otočným športiakom ponúkajú vyššie verzie Armadillo Flip, Flip XT či Flip XT 2.


Mamas&Papas Armadillo


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli