Mutsy Evo Urban Nomad - pranie. Ako ho čistiť, čo sa dá oprať, čo sa dá rozobrať?

Zodpovedané
8. jún 2020

Dobry den,

viete mi poradit ako oprat tento kocik? Resp. ktore casti sa daju vybrat/rozobrat a prat (v ruke, v pracke?) a ktore radsej nerozoberat?

Dakujem

Ahoj,

Mutsy Evo je čiastočne možné prať. Konkrétne sa dajú odstrániť a oprať v práčke (na 30 stupňov, program na vlnu, bez aviváže a jemný prostriedok) vnútorné textílie vaničky, poťah matraca vaničky, poťahy sedadla, polstrovanie päťbodového pásu a aj nánožník. Všetky suché zipsy či klasické zipsy pred praním pozapínaj, ak je to možné.

Čo sa týka poťahov sedadla, pretože tie asi nevieš, ako sňať, nie je to ťažké a postup je asi takýto:

Otvoriť zips na opierke nôh. Ďalej, uvoľniť cvoky:
Dva na spodnej časti sedacej časti pri pánte opierky nôh (dva nad sebou; dva cvočky sú po oboch stranách sedáku - vo vnútri priestoru na sedenie vo výške madla; šesť cvokov na chrbtovej opierke (predtým asi odním striešku); 2 cvočky na spodnej časti sedacej plochy pripevnené k 2 elastickým pásom - treba prevliecť úchytky cez dierky.
Ďalší krok je uvoľnenie bezp. popruhov - pretiahnutie von cez dierky (predtým nakloniť spony).
Po tomto by látka mala zísť dole.

Striešku a iné nejednoducho odstrániteľné veci môžeš prať iba v rukách, teda skôr jemnou kefkou a jemným mydlom vyčistiť, jemne prešúchať, prevysávať a nechať uschnúť. Mne sa na ne osvedčili tepovacie spreje z DM alebo Lidlu.

Ak si nie si istá, nafoť alebo nakameruj si postup, nech to vieš vrátiť. Pôjde to, nič nerob nasilu, a nič nepokazíš. V najhoršom prípade kefkuj a sprchuj na nasadenom sedadle, ak špina nie je extrémna.

Mutsy Evo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli