Nájdem ľahký kočík pre dlhé dieťa, ktorý by bol spratný do auta?

Zodpovedané
1. sep 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 8-mesačnú dcérku. Som asi dosť náročná, keďže si ho neviem nájsť sama.

Kočík chceme využívať do konca kočíkovania. Čiže potrebujem, aby bol pevný (žiadna hrkálka). Auto máme VW Golf, takže by mal byť spratný aj do malého kufra, hmotnosť maximálne 10 kg.

Kočík by mal byť dlhý, aby v ňom dcérka mala veľa miesta. Vo vaničke je zvyknutá spať na brušku. Kolieska nechcem penové, aby sa nezbierali do nich skalky, ale nechcem ani dostať defekt. Uvítam väčší košík a predĺženú striešku.

Kočík využijem hlavne v meste, poprípade možno na nejaké poľné cesty, na túry nechodíme.

Cena maximálne 300 eur.

Sú moje požiadavky na takýto kočík reálne?

Ďakujem

Ahoj,

povedzme si to reálne, že pri cenovom strope do 300 eur a Tvojom zozname kritérií si skutočne trošku náročná.

Základom pri výbere kočíka pre 8-mesačné dieťa je potrebné pozerať a zvážiť otočné sedadlo, a také, ktoré má navyše mäkkú vyberateľnú vložku. A keďže sa blíži zima, tak priestor pre fusak a o čosi väčšie kolesá, ktoré si hravo poradia nielen so snehom, ale zvládnu aj prejazd rozbitým mestkým terénom.

Totiž neplatí, že mesto je mesto a dedina je dedina! Pretože každé jedno z nich je jedinečné a svojské, zároveň má svoje špecifiká. Niekto môže mať chodníky s celkovým okolitým terénom (hoci býva na dedine), tak hladučké ako mestská vydláždená štvrť a iný zasa chodník či cesty (hoci býva v meste) typu samá jama a neupravené!

„Kočík využijem hlavne v meste, poprípade možno na nejaké poľné cesty." – takže mäkšie odpruženie, väčšie kolesá a hlavne z odolného materiálu. Tebe klasický mestský kočík na rovnejší terén veru stačiť nebude. Alebo áno, no na poľnej ceste nepočítaj s hladkou jazdou. Teda ak však označenie "poľná cesta" u Teba neznamená rovnú hladkú cestičku bez vytŕčajúcich kameňov či koreňov stromov, sem tam trávu a výškové nerovnosti.

Osobne Ti radím zamerať sa na kočíky, ktoré kúpiš čisto ako športové. Pre príklad: Zopa Quest, Zopa Move Cross. Nájdeš ich v tejto mojej nedávno zodpovedanej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam:

Prípadne zváž kúpu kvalitnejšej dvojkombinácie z bazára, pretože niektoré modely hold ako samostatný športiak nekúpiš.

„Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára?" - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally