Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nájdem záložný športový kočík do malého auta - bazárový do cca 50-80 eur (aby stál za to)?

Zodpovedané
16. máj 2019

Ahoj Eli.

Kočíkovú poradňu čítam už dlhšie. V poslednom čase sa tu objavujú dosť podobné otázky, ale tak skúsim ťa poprosiť o radu aj ja.

Potrebujem skladný športový kočík, ktorý bude slúžiť ako záložný kočík na rýchle presuny, občasné výlety, atď. S mojím športovým kočíkom som nadmieru spokojná, len keď ho napchám do kufra auta, už mi tam nevleze nič.

Moja predstava je, aby bol skladný, odpružený, so 4 nafukovacími kolesami (trojkolku nechceme), aby sa dal poskladať v celku (nie ako mám teraz - že musím zvlášt odcvaknúť športovú časť a zvlášť potom sklopiť konštrukciu). Po dlhom hľadaní som natrafila na Joie Litetrax 4 Air, ktorý by teda aj spĺňal moje predstavy, ale do kočíka sa mi nechce investovať viac ako 50 až 80€. Existuje vôbec nejaký taký kočík na bazáre, ktorý by sa priblížil k tomu, čo hľadám ?

Ďakujem ti vopred za odpoveď a tvoj čas

Ahoj!

Najväčší problém v tejto cenovej kategórii, hoc i bazárovej, vidím v požiadavke odpruženia. Ako, áno nejaké sa tam môže dať nájsť, ale naozaj rátaj s tým, že je to len také mierne tlmenie nárazov - nie veľmi citeľné. Tak je to aj pri tebou spomínanom Joie Litetrax 4 Air - je to skôr tvrdší kočík (bez Air kolies ho nájdeš bazárový aj za 90 https://www.modrykonik.sk/market/kociky/2q8pik/... ).

Z fakt malých, skladných kočíkov na občasné presuny (kde by som aj tak to odpruženie veľmi nebrala ako dôležité kritérium) by kandidátmi nových mohol byť Kinderkraft Lite Up. Z bazárových by som riešila asi Nuna Pepp (snaž sa nájsť novší model s dlhšou strieškou - napríklad https://www.modrykonik.sk/market/kociky/k2x8me/...), Baby Jogger City MIni, Cybex Callisto, z väčších Britax B-Motion… a mooožno aj Concord Fusion. Napriek väčšej veľosti, skladá sa vcelku a naozaj super kúpa (aj kvôli odpruženiu) je aj tento Brio Go - https://www.modrykonik.sk/market/kociky/45xvgf/..., či Concord Wanderer - https://www.modrykonik.sk/market/kociky/5mc3tp/....

Tento Gesslein F4 (https://www.modrykonik.sk/market/kociky/le0zu8/...) je tiež super kúpa (a ešte aj s odpružením), ale kvôli poškodenému madlu asi jedine bez madla…


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.