Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj!

Aby som to porovnala s kočíkom, ktorý už máš. Britax B-Motion je fakt priestranný športový kočík s ložnou plohou až meter, a zzároveň aj dosť široký. Kolesá prejdú aj náročnejšie povrchy a rúčka sa nastavuje otáčaním (aj keď, je to skôr nižší kočík, no nastavenie rúčky ho umožňuje používať aj vyšším).

Mutsy Nexo je skôr kočík mestskejší - ľahší a kompaktnejší. Rúčka sa nastavuje teleskopicky, čo je pre vyšších výhoda (oddiaľuje krok od základne kočíka). Podľa mňa je lepší, pretože ja som človek, čo jazdí v meste a aj kočík dosť nakladá do auta. Tiež mi až tak nevadí, ak dieťa nemá okolo seba 10 cm doprava, doľava. Chcem tým povedať - sedadlo Mutsy je užšie, čo však pri dievčatku možno ani nemusí byť na škodu. Ďalším faktorom, že preferujem ľahšie penové kolieska, aj keď ich menšia terénnosť a občasné zapichnuté kamienky sú určite nevýhodou. Pozri na recenzie na Kočíkopédii - manminky sú s týmto modelom ozaj veľmi spokojné (9,5/10 pri 11 hodnoteniach).

Aby som to nejako dala dokopy. Ak si spokojná s tým, čo máš, nie vždy je vyslovene dobrý nápad meniť. Lebo porovnávať budeš - chceš či nechceš. Mutsy je dobrý kočík s príjemnou manipuláciou a krásnym lookom, pričom nižšia váha a spratnejšie skladanie sú určite veľkým plusom. Ak by si sa predsa len rozhodla ho vziať, rátaj s o čosi menším priestorom a menej terénnymi kolieskami. Ak to vezmeš so úvahy, pre malú slečnu by mohol byť dobrou možnosťou. Ak sa týchto vlastností však nechceš vzdať, čo tak kúpiť inofarebnú striešku na B-Motion, ktorý už máš? 😉