Niečo ľahšie, menšie, spratnejšie do auta (než môj B-Motion Plus). Quinny Zapp Flex Plus?

Zodpovedané
24. feb 2020

Ahoj,

mám Britax B-Motion 4 Plus, super kočík na zimu, ale je strašne ťažký - a to skladanie do auta teraz v zime je katastrofa...

Takže hľadám niečo pre 14 mesačnú slečnu - aby bol skladný do auta, predĺžená strieška, úplný ľah - keďže teraz mi väčšinou malá spí v kočíku, ďalej aby prešiel aj rozbité cesty, aby nemal plastové kolesá, aby v zime neprefukovalo - resp. aby mi ho neodfúklo...

A keďže začína byť zvedavá, a chce aj chodit a nie spať, tak aby som neterigala veľký kočík.

Quinny Zapp Flex Plus - super dokonalé skladanie do auta, ale neviem, či by v zime bol ok... Prípadne Cybex Balios S či M? Kľudne si dám poradiť aj inú značku.

Cena - max 300 eur - bazárovky, prípadne aj nové.

Ďakujem

Ahoj,

Quinny Zapp Flex Plus mi príde ako super voľba a prešiel by aj v zime (relatívne) pre väčšie a hrubšie kolesá. Problém je, že zasa nie je až taký ľahký, aby to urobilo rozdiel. Je to super, aj priestranný, športový kočík, dokonca otočný - len teda nad 10 kg (o trochu viac než kilo ľahší než tvoj Britax B-Motion 4 Plus).

Ako, rozdiel to je, takže ak si s touto váhou ok, na otočný kočík je to fakt super výber, aj čo sa skladania týka. Kolesá sú také plastovejšie, ale v tom najlepšom zmysle slova, aspoň za mňa. Mäkké no odolné.

Quinny Zapp Flex Plus

Britax B-Motion 4 Plus

Balios S či Balios M - no neviem, oba rovnako ťažké ako BM Plus. Skôr nie ako áno, aj čo sa kolies týka. Som viac za ten Quinny.

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Ja by som sa skôr pozrela po niečom ako Baby Jogger City Mini GT2 - podobný ako to, čo už máš, aj priestranný, aj kvalitný - len teda ľahší a skladnejší.

Baby Jogger City Mini GT2

Super by bol aj Thule Spring. Oba ale asi nad 300, aj keď neviem, či nestoji za to pouvažovať aj nad trošku vyššou investíciou, ak by naozaj poslúžila perfektne.
Z bazáru pozri na Baby Jogger City Elite alebo Baby Jogger City Versa - to sú fakt super a priestranné kočíky, aj keď teda nie ľahšie, čo je škoda… Jazdne však topka.

Thule Spring

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Versa

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli