Novembrové bábätko - aký ľahký+spratný hlboký kočík s retro dizajnom? Inglesina, Bebetto?

Zodpovedané
23. sep 2019

Ahoj,

chcela by som sa opýtať ohľadom hlbokého kočíka pre novembrové bábätko. Chceli by sme hlavne spratný a ľahký kočík s retro dizajnom. Uvažovali sme nad dvojkombináciou značky Inglesina, a potom trojkombináciou značky Bebetto. Radi by sme si nechali poradiť - aj od iných značiek, čo by si vedela odporučiť.

Ďakujem.

Ahoj,

je tu otázne, čo presne považuješ za retro dizajn.

Čo sa Inglesiny - napríklad obľúbeného modelu Sofia týka, ľahká je jednoznačne ovládateľnosť, manipulácia i pohodlno-praktický dizajn vaničky.
A teda, jedná sa aj o retro dizajn - húpavú konštrukciu s neotočnými kolesami.

Inglesina Sofia

Okrem Inglesiny, ktorá je určite veľmi fajn, len teda nie veľmi skladná, viem inšpirovať aj funkčne podobným Peg-Pérego s podvozkom Classico.

Peg-Pérego Classico

K Bebettu - tam je retro snáď iba starší model Fabio, ale ten je nielen neaktuálny, ale aj nie tak vydarený. Ak ale považuješ za tradičný aj ten klasický trojkombinačný dizajn (najmä teda typický pre kombinácie poľské), u Bebetta si na tom určite lepšie, čo sa ako vaničky, tak aj športiaku týka. Samozrejme s vyššou váhou a horšou skladnosťou treba rátať.

Bebetto Fabio

Ak by som ja osobne mala odporučiť retro kočík, za ktorý teda ja považujem kočíky práve hojdavé a s kolesami, čo sú fixne (teda sa neotáčajú), v prvom rade by som pozrela na Emmaljunga modely - taký Mondial. Ide o vynikajúce, kvalitné a dobre manipulovateľné kočíky, najmä s tým, o aký typ sa jedná.

Emmaljunga Mondial Duo Classic

Mimo to sú moje ďalšie favority napríklad kočíky Navington, kde nájdeš model ako Caravel, kde sa predné kolesá dajú čiastočne otáčať (= lepšia ovládateľnosť aj pri zákrutách, netreba stále podvihovať), alebo potom Galeon, ktorý sa zasa pýši unikátnym, kompaktnejším skladaním. Nie sú ľahké, ale na hlboký kočík s takými funkciami, prepracovanou kvalitou a detailmi je to v poriadku. A čo viac, vieš ich kúpiť aj vo verzii len s hlboko korbou, takže ak športiak máš v pláne iný - ideálne.

Navington Caravel

Navington Galeon

Ešte by som rada podotkla, že retro dizajn sám o sebe nebude nikdy úplne že ľahký, alebo kompaktný. Jedná sa o väčšie kočíky s veľkými vaňami, odpružením, veľkými, obvykle nafukovacími kolesami. Plus oceľovo konštrukciou. Takže niečo vážiť budú plus zaberú dosť miesta. Toto sa dá dosť zlepšiť odňatím kolies po poskladaní, ale to je zasa otrava opakovane robiť. Tak len, aby sa vedelo. 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli