Otočný športový kočík, ľahký (do 10 kg), nekorýtkový; a (jazdne), aký je "mestský" typ kočíka?

Zodpovedané
8. jún 2020

Ahoj,

už si mi raz poradila, za čo ďakujem. Ešte by som potrebovala poradiť. Hľadám športový kočík pre 6mesačné, samé nesediace dieťa. Momentálne máme Concord Camino, ale ten je trošku ťažký, aj keď sa na ňom jazdí dobre. Vadí mi na ňom aj to, že v športovej časti je dieťatko tak nízko.

Podmienkou sú:

  • otočný (neotočný mám nachystaný Bumbleride Indie po staršom)
  • nie korýtko
  • stačí keď vydrží do roka
  • ľahký, max. 10 kg
  • nie malinké kolieska
  • aspoň trošku odpružený 🙈 - bývame na dedine, sú tu asfaltky, do lesa sa s ním nechystám chodiť
  • bazárový (tak do 200 eur) - v prípade dobrého kočíka som ochotná priplatiť

Ešte by som chcela upresniť, čo si mám predstaviť pod pojmom "mestský kočík" a že jazdí tvrdo. Tento kočík prejde iba nerozbitú cestu? Čiže hladký povrch? Celkom tomu nerozumiem. Ako sa bude správať napr.v lese, kamienkoch?

Ďakujem

Ahoj,

chcela by si otočný kočík s nie najmenšími kolesami a aspoň nejakým odpružením. To samo o sebe je veľmi veľmi ťažké kombinovať, lebo kočík sám o sebe, ak je otočný, váži vcelku dosť, ak to nie je hrkálka. A obvykle to kompenzuje (váhovo) malými kolesami. Je ťažké k tomu odporučíť ešte niečo nekorýtkový, a aby to bolo na bazáre do 200 eur. Rátaj s tým, že budeš musieť hľadať kompromis (či už cenový, typu sedadla, váhy, kolesá/odpruženie), alebo možno nenájdeš.

Každopádne by som asi odporučila niečo ako Moon ReSea Sport, aj keď úplne do 10 kg nie je - na svoj typ je ale ľahký. Muuvo Quick by mohol zaujať tiež.

Moon ReSea Sport

Muuvo Quick

Okrem toho odporučím Easywalker Mosey+ - s váhou 10,5 kg má pritom aj mierne odpruženie a kolesá nie sú najmenšie. Špecifický dizajn a možno potrebu clony v lete v ľahu ber ako kompromis, inak je to veľmi super kočík na to, čo hľadáš.

Easywalker Mosey+

Jané Muum (ten novší) (no 11,5 kg) z bazáru pravdepodobne zoženieš.

Jané Muum V2

A k pojmu “mestský kočík” - myslím tým, že odpruženie je minimálne, kolesá nie sú veľké, takže na nerovnostiach a v teréne budeš ten terén cítiť. Takmer s každým kočíkom dokážeš ísť aj do terénu. Otázne vždy je, či to bude pohodlná jazda, aspoň ako tak. Tie naozaj mestské sú jednoducho v tom teréne obtiažnejšie ovládateľné a s terénom tak trochu “bojuješ”. Môžu hrkať, v dierach sa kolieska môžu zaseknúť, vzpriečiť, môže byť ťažisko nie práve priateľské k zdvíhaniu, dieťatko trochu vytrasieš a tak podobne. Vždy je to dosť závislé od kočíka.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli