Patron Delta 4C vs. Concord Camino či Britax Go Big, aký jazdený kombinovaný kočík vybrať?

Zodpovedané
10. apr 2019

Dobry den,

rada by som sa opytala na kvalitu kocikov Patron. Uvazujeme nad podvozkom Delta 4C a plne polohovatelnou sedackou VARIO. Korbicka je k nemu Figo a paci sa nam, ze je velka. Kocik budeme pouzivat v mensom meste, kde su horsie chodniky a cesty. Treba nam zvladnut sem tam aj pole ci lesnu cesticku. Chceme kocik aj na vylety, cize nie mestsky. Treba nam, aby bol dobre odpruzeny a kedze sme obaja vyssi, tak aby nebol kocik maly. Kocik chceme kupit bazarovy po jednom dietatku.

Ako druhu variantu mame kocik Concord Wanderer/Camino, pripadne sme pozerali aj Britax Go Big, ale pride nam zbytocne drahy aj ako pouzity. Malo by to zmysel si tolko priplatit? Pride nam, ze rovnaku sluzbu by spravil aj Patron ci Concord a tie sa pouzite predavaju za celkom ine peniaze. Predom velmi dakujem za odpoved.

Ahoj,

Patron Fenix-G 4C, teda podvozok Delta-4C so sedadlom Vario G a hlbokou vaničkou Figo nie je zlá voľba. Priestranná hlboká i športová časť sú veľmi fajn spravené, dizajn je funkčný a vcelku aj pekný. Mne osobne však trochu vadí na typ nečakane vysoká váha. Pri ich držaní mi však ani neprišli, že by boli nejak extra vysoké.

Patron Fenix-G 4C

Zaujímavou info by mohlo byť aj, že to nie je taká rozšírená ani obľúbená značka, čo Concord i Britax sú, a preto hodnota druhých spomínaných kočíkov aj neskôr bude vyššia (rozumej - nepredáš ho veľmi váhodne, zatiaľ či taká investícia do Britaxu sa ti čiastočne vráti kvôli jeho výhodnému predaju po dopoužívaní).

Concord Wanderer/ Concord Camino je podľa mňa o čosi ľahší a hlavne mäkší kočík, aj keď stále nie vysoký. Príde mi pohodlnejší a prirodzenejší na manipuláciu, ako aj, ako som spomenula, hodnotnejší aj neskôr. Ak by si kupovala používaný, daj pozor, aby si nekúpila pristarý/rozheganý kus.

Concord Wanderer

Concord Camino

Myslím, že to sama vieš - samozrejme najlepšou možnosťou je Britax Go Big. Neskutočná ovládateľnosť, priestor, pohodlie pre rodiča i dieťa.

Preto ten kočík toľko stojí, lebo si to “môže dovoliť”. Viem, že je to investícia, ale zasa ona sa ti z časti (minimálne z polovice, ak nie viac) vráti, a za ten komfort to niekedy stojí. Kočík predsa budeš používať denne - do čoho iného sa oplatí toľko investovať.

Britax Go Big

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli