Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Peg-Pérego Ypsi - porovnanie s Jané Muum, vlastnosti, príp. aký iný komb. kočík pre nízku štíhlu maminku

Zodpovedané
25. mar 2020

Pekné ránko,

na kočík Jané som sa opýtala, chcela by som ešte vedieť viac o Peg-Pérego Ypsi, nakoľko som zistila, že meria len 102 cm, čo je o niečo menej ako Jane Muum. Len by ma zaujímalo, či je tam aj nejaké mínus a či je teda ľahší od Jané kočíka, alebo na akej sú úrovni odpruženosti... alebo čo mi skôr poradíte. Máme mať septembrové bábätko.

Alebo možno ešte nejaký typ do 700€, lebo tých kočíkov je vážne veľa a nakoľko som nižšieho vzrastu a chudá, tak je to celkom dosť problém, lebo kočíky sú krásne, len príliš vysoké... Niektoré sú aj nižšie, len stoja aj cez 1000€.

Ďakujem krásne

Ahoj!

Na zhrnutie môjho názoru na kombinovaný kočík Peg-Pérego Ypsi odporučím kuk aj túto už zodpovedanú otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Celkovo - príde mi ok, krásny, aj funkčný, ale veľmi mestský. Ak plánuješ chodiť len po nenáročných trasách, v podstate môžem povedať - prečo nie. Ak ale očakávaš aj náročnejšie používanie, neviem, či by som v tejto cenovej kategórii tento model odporučila.

K Jané Kawai, za mňa super, a príde mi schopnejší ako PP. Je o kúsok ťažší, ale je to minimálny rozdiel, a teda aj odpružením resp. jazdne mi príde lepší. Kawai je nie najnižší, ale určite nie vysoký kočík. Ak sa tam ale stále bojíš tej veľkosti, pozri ešte aj na jeho menšieho bračeka - Jané Kendo. Ten absolútne vyhovie aj nízkej mamičke, aj bežným chodníkom, aj občasným nerovnostiam.

A ja by som, ak nepotrebuješ niečo super terénne, ale naopak pohodlná priestranná vanička ti vyhovie, zváž aj ozaj nižší model Cam Dinamico Up - dokonca možno si ho na začiatok vyskladať len podvozok plus vanička, príp. vajíčko. Medzitým sa rozhodneš, či a čo ti vyhovue a čo budeš požadovať od športového kočíka. A dám ešte jeden nižší a praktický návrh, a to Cybex Balios S Lux.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli z Modrého Koníka