Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj,

Petite&Mars Vario nemá vetraciu časť.v strieške, to je pravda. Ale zasa, poťahy hlbokej nadstavby nie sú hrubé a nepriedušné, takže to nevidím ako väčší problém. V prípade potreby a možnosti predsa len môžeš sklopiť striešku, odňať nánožník alebo jednoducho nechať viať vzduť spredu (prúdi tade konštantne či chceme, či nechceme). Plus dieťatko vhodne (ne)oblečené a myslím že leto dáte s prehľadom. Jasné, že je trošku lepšie, ak vetraciu sieťku strieška alebo dno či bok vaničky má, ale je to len mierna zmena, nie je to obrovský rozdiel.

Čo sa autosedačky týka, Egg som ešte na jednom eshope našla (klik na modrý link). Okrem nej však bez potreby adaptérov nasadíš na konštrukciu aj autosedačky kategórie 0+ aj od značiek Jané alebo Concord, majú rovnaký systém úchytov (Pro-Fix systém). Ak chceš ušetriť peniažky, za lacno sa dajú kúpiť aj z bazáru (človek ich aj tak využíva len občasne a maximálne rok pri jednom dieťati).

Možné je však nasadiť aj autosedačky Maxi-Cosi, ako aj iné značky s rovnakým úchytom (Cybex, GB, Recaro, BeSafe, Kiddy, Joie, Avionaut, Nuna Pipa, Safety 1st). Budú sedieť VŠETKY ich autosedačky, takže si nemusíš lámať hlavu, ktorý typ/model - dôležité je len, aby to bol typ vajíčko (0+). Ja osobne mám výborné skúsenosti s Pebble či Cabriofix. K týmto autosedačkám však budeš potrebovať adaptér ( vyzerá takto).