Poradíš kvalitný a priestranný kombinovaný kočík pre 74 cm dlhého 6 mesačného chlapca?

Zodpovedané
17. jan 2022

Ahoj,

mám 6 mesačného syna, ktorý je na svoj vek naozaj veľký (váži viac ako 8,5 kg a meria cca 74 cm). Už sa mi nezmestí do kočíka (vnútorný rozmer vaničky je cca 76 cm).

Hľadám preto nový kočík s veľkou vaničkou, ktorý bude kombinovaný so športovým.

Moje predstavy sú takéto:

  • športový kočík je možné polohovať do úplného ľahu,
  • veľká strieška, sklápacia až dopredu a so sieťkou,
  • sedačka ide nakliknúť v oboch smeroch – v smere aj protismere jazdy,
  • kolesá sú odpružené,
  • s kočíkom sa ľahko a jednoducho manipuluje,
  • zvládne aj náročnejší terén (les), nie iba mestské chodníky,
  • je priestranný (časť, do ktorej uložím dieťa je dostatočne široká aj dlhá).

Môj syn ešte nesedí. Neviem, či sa zamerať na veľkú hlbokú vaničku alebo skôr už športiak s priestranným lôžkom, ktoré sa dá sklopiť do ľahu. Ideálne by bolo, keby som našla nejaký kočík, ktorý je kombináciou všetkých uvedených bodov.

Môj muž meria 2 metre, syn je asi po ňom. Preto hľadám niečo väčšie, ideálne niečo, z čoho hneď nevyrastie. Momentálne mám Joggster, som s ním spokojná. Zvládne rôzne terény a ľahko sa s ním manipuluje. Škoda, že je malý. Športová časť sa nedá dať do ľahu, čo je nevýhoda.

Ďakujem

Ahoj,

ak by som bola na tvojom mieste, tak by som sa poobzerala po terénnejších kočíkoch - keďže aj prvý model TKF Joggster je takýmto typom kočíka.

A za druhé by som už asi skôr riešila typ dvojkombi, trojkombi. Sama sa rozhodneš, či ešte chceš mať syna v hlbokej časti. No je fajn mať aj takúto možnosť a hlavne v tomto chladnejšom období.

Pozri si model Emmaljunga NXT90 F. Je to všestranný športový či kombinovaný kočík so sedadlom, ktoré je polohovateľné do úplného ľahu. Vďaka stabilnej, odpruženej konštrukcii a kvalitným kolesám zvláda aj ťažší terén. Je vybavený bezúdržbovými gumovými kolesami a naviac šiltom na strieške športového sedadla. Rúčku si môžeš prispôsobiť otáčaním aj teleskopicky, takže si tú správnu výšku nájde skutočne každý. Súčasťou rukoväte sú aj úchyty napríklad na prebaľovaciu tašku či kľúče, ale tiež integrovaný popruh na ruku istiaci kočík v prípade, že by sa vyšmykol.
Plne otočné športové sedadlo môžeš sklopiť v troch polohách až do úplného, rovného ľahu. Individuálne sa dá prispôsobiť aj opierka nôh. Pre využívanie od narodenia si ku kočíku môžeš zaobstarať hlbokú vaničku s vnútornými rozmermi 76 × 34 cm. Priestorovo je podobná tej tvojej - ja by som ju už neriešila. A využila skôr možnosť zakúpenia namiesto klasickej vaničky jej náhradu v podobe vložnej vaničky, ktorú jednoducho zaistíš o sedák.

Emmaljunga NXT90 Flat

Ak nemáš problém s bazárovým modelom, tak sa pozri na Britax Go Big2. Je to športový kočík či jeho kombinácia vo funkčnom škandinávskom dizajne. Väčšie, kvalitne odpružené kolesá ti zaručia výborné jazdné vlastnosti v lepšom i horšom teréne. Všetky kolesá sú v terénnom prevedení s pneumatikami plnenými penou. Nehrozí ti tak defekt, ani neestetické zapichnuté kamienky. Košík s nosnosťou až 17 kg zvládne aj väčší nákup. Hlboká vanička je umiestnená vyššie a má vnútorné rozmery 76 × 32 cm. Tu by som to tiež riešila vložnou taškou, aby si k bábätku bola bližšie. Sedadlo je naopak nižšie pri zemi, aby sa do neho dieťa vedelo usadiť aj samé. Môžeš ho otáčať a polohovať do úplného ľahu vhodného od narodenia. Na kočík dokážeš pripojiť aj autosedačku pre vytvorenie cestovného systému.

Britax Go Big2

BRITAX RÖMER prenosná taška

Ku kočíkom Britax sa dá dokúpiť táto mäkká univerzálna prenosná vložná taška.

A týmito dvoma modelmi by som aj skončila, pretože ďalej by som ti odporúčala terénnejšie kočíky. Tie už nie sú otočné. Napríklad Thule Urban Glide 2, aj keď sú vhodné aj pre deti od narodenia.

Thule Urban Glide 2

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally