Poradíš športový otočný kočík s nafukovacími kolesami?

Zodpovedané
25. sep 2023

Ahoj,

hľadám športový otočný kočík pre ročného chlapca s nafukovacími a odpruženými kolesami. Dlhá strieška by bola tiež vhodná. Ide zima, aby sa do kočíka zmestil aj s fusakom a mal pohodlie. Chodíme do každého terénu. Proste, aby to nebola hrkálka na ceste. Momentálne máme Thule Urban Glide 2.

Ďalšie požiadavky:

  • musí byť otočný do obidvoch strán,
  • polohovanie NIE na šnúrku,
  • musí ísť do úplného sedu aj ľahu,
  • polohovanie nôh by bolo vhodné,
  • bezpečnostné pásy by boli super na magnet, ale keď budú klasika nevadí,
  • pri chôdzi sa nemôže zakopávať do kočíka - sme vysokí rodičia ja 175 cm a manžel 185,
  • nosnosť kočíka 15 - 22 kg,
  • nákupný košík by bol vhodnejší uzatvarateľný, nie iba sieťka,
  • veľkosť a skladnosť kočíka nezáleží - do auta máme druhý záložný,
  • rukoväť polohovateľná, ale ak by bola aj teleskopická nič sa nestane,
  • veľké plus by bolo keby boli aj nejaké doplnky - nánožník by bol super,
  • cena taký zlatý stred - ani nie najlacnejší a ani nie úplny strop.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

v podstate opisuješ model Easywalker Jimmey. No ten má tiež stredovú os kolies a nie je žiadnym zlatým stredom. Skôr je to drahší model kočíka.

Podobnými modelmi, ktoré tiež majú stredovú os kolies sú Cavoe Axo Shine a Cavoe Axo Style.

Ostatné modely podobné Jimmey majú buď stredovú os, alebo majú sedadlo korýtkového typu.

Takže prišiel čas, kedy je potrebné spraviť pár ústupkov, pretože kočíkov pre vysokých rodičov je na thu nedostatok. Zároveň je ich obstarávacia cena vyššia.

Modely pre vyšších rodičov s otvoreným nákupným košíkom, no bez stredovej osi kolies sú Baby Jogger City Sights alebo Cybex Gazelle S.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally