Poradíš súrodenecký kočík, ktorý má sedenie vedľa seba?

Zodpovedané
30. júl 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom súrodeneckého kočíka. Rozdiel medzi deťmi bude cca 1 rok aj 2 mesiace.

Chcela by som so sedením vedľa seba. Pod sebou alebo za sebou sa mi veľmi nepáči. Pre mňa najdôležitejšia požiadavka je tá, aby nebol príliš ťažký a relatívne ľahko manipulovateľný. V drvivej väčšine chodievam autobusom. Autom chodím len s mužom, bojím sa sama šoférovať.
Zatiaľ som pozerala značky TFK a Thule.

Akurát som trochu neistá pri týchto značkách, čo sa týka športovej časti. Viem, že Thule sa nedá dať úplne do sedu. Pri TFK som si nie istá.

Je to nejaký zásadný problém, alebo to netreba riešiť?

Prípadne budem veľmi rada, ak mi poradíš aj inú značku.

Ďakujem

Ahoj,

kolmý sed nie je až taký dôležitý. Ja mám 3 deti a ani pri jednom som ho špeciálne nevyžadovala. Stačí Ti však prikúpiť špeciálny univerzálny pás. Ten dokáže aj šikmejšie sedadlo kočíka premeniť na kolmý sed. Robí sa to pripevním pásu okolo konštrukcie a poza jeho chrbtovú opierku. Tá sa tak zafixuje v priamejšej polohe.

Súrodenecké kočíky s vyššou 16 a viac kg váhou Ti spomínať nejdem. Sú to kočíky vhodné aj do náročnejšieho terénu. A sú to povedšinou neotočné modely. Presne takýmito modelmi sú kočíky značky TFK. Poprípade, ak by Ti to nevadilo, tak Ti odporúčam model TFK Duo.

Obľúbeným súrodeneckým modelom medzi mamičkami je cenov dostupný Valco Baby Snap Ultra Duo Tailormade. Môžeš si k nemu prikúpiť nafukovacie kolesá. Je tvrdší, pretože nemá odpruženie. Je však otočný. A pomerne aj ľahký so svojou 13,5 kg váhou.

Najlepšou možnou voľbou pre Teba by bol kočík Bugaboo Donkey. Je ľahký a odolný. Je však drahší. Nemusíš sa báť kúpiť ho z bazáru. Je to tak kvalitný kočík, že vyvozí aj niekoľko detí. Nič sa mu pritom nestane, stále ostáva plne funkčný. Naviac si ho dokážeš dať do Mono verzie, pre jedno dieťa. Keď bude staršie dieťa väčšie, tak ho môžeš voziť už iba na skejte. Tento kočík je skutočne multifunkčný. Ja osobne, by som pri deťoch s nízkym vekovým rodielom, neváhala. Iný model by som ani nezvažovala.

  • Pred kúpou kočíka z bazáru si určite pozri naše MK video: Kočík z bazára. Na čo si dať pozor!

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally