Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte otočný športový kočík, ktorý sa dá dať do úplného ľahu?

Zodpovedané
22. okt 2021

Ahoj,

hľadám športový kočík otočný v oboch smeroch. Chcem, aby sa dal dať do úplného alebo aspoň čiastočného ľahu. Mal by zvládnuť mestský terén s rozbitými chodníkmi. Bude používaný pre dieťa od 6 mesiaca do aspoň 2 rokov. Mal by mať dostatočne dlhú striešku.

Aký kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

keďže hľadáme mestský kočík a neudala si iné požiadavky, tak pár kvalitných modelov by sa tu našlo. Aj keď výber je obmedzený a to pre otočný systém, takéto kočíky bývajú zväčša tak do 17 - 22 kg. Ale chápem ťa, pretože ja sama som teraz menila kočík a keďže syn má necelých 9 mesiacov, tiež potrebujem do mesta niečo otočné.

Do mestského terénu je ako stvorený Bugaboo Bee. A či už zvolíš novší alebo starší model, tak neprestrelíš.

Bugaboo Bee 6

Bugaboo Bee 6 je novinkou konca roka 2020 a pokračovaním mestskej línie kompaktných otočných modelo Bee. Od svojho predchodcu, Bugaboo Bee 5, sa líši v prvom rade väčšími, 7-palcovými kolesami s optimalizovaným odpružením, vďaka ktorým prejde nerovnosti ľahšie, a aj sedák je vďaka nim o niečo vyššie nad zemou (44 cm od zeme). Vylepšené bolo aj noví high-performance priedušné polstrovanie sedadla, ktoré zároveň vyzerá efektnejšie (pripomínať by ti mohlo štýl závodných áut). Zadná plastová strana chrbtovej opierky je naviac perforovaná, takže výraznejšie odvetrávaná, čo je výbornou správou v teplých letných dňoch. Poteší ťa aj zvýšená, 22kg nosnosť v sedáku. Redizajnovaná predĺžiteľná strieška z nových ľanových materiálov je po novom vybavená dvomi náhľadovými/vetracími okienkami. A zmenou je aj odklopiteľné detské madlo, ktoré je súčasťou športiaku automaticky. Pridaným bol aj výklopný hranatejší dizajn rukoväte chrániaci koženkové poťahy, a tiež mechanizmus v spodnej časti, vďaka ktorému zložený Bee samostatne stojí pre jednoduchšie uskladnenie. Kočík tiež dokážeš zložiť aj jednoručne.

Bee 6 je dostupný ako samostatný športový kočík s plne polohovateľným, otočným a priestorovo modulovateľným sedadlom, ale ponúka aj spárovateľnosť s adaptérmi pre autosedačku či plnohodnotnú vaničku. Tú na konštrukciu dokážeš nasadiť s adaptérmi vo zvýšenej pozícii samostatne, ale možno ju aj vložiť do sedadla ako vaničku vložnú. Adaptéry získali naviac zjednodušený systém s pružinami, vďaka ktorým je odnímanie vaničky, ktorá z nich mierne povyskočí, absolútna pohoda zvládnuteľná jednou rukou. Hlboká korba tiež dostala upgrade - v spodnej časti má nové odklopiteľné ventilačné okienko Breezy, a rúčky na prenášanie vaničky sú po novom pokryté luxusnejšou koženkou. Dizajnovým vylepšením je aj stmavenie spojov a nitov, vyšité Bugaboo logo na poťahoch, a vynovený dizajn zadnej časti chrbtovej opierky. Samozrejmosťou sú aj extra doplnky dokúpiteľné samostatne.

Potom určite modely od Cybexu a to väčší Cybex Balios M a menší kolega Cybex Balios S, aj keď v hodnoteniach majú, že hrkocú ja osobne tento model mám a nič také pri správnej údržbe nehrozí. A nie je ani obzvlášť tvrdý, dieťa cíti iba bežné otrasy. Predsa, keď prejdem autom po jame alebo schádzam z obrubníka, tak to tiež cítim.

Cybex Balios M

Cybex Balios S

Cybex Balios S je novinkou pre rok 2018. Patrí do rady Gold. Vychádza z obľúbeného modelu Cybex Balios M. Balios S je kočík otočný a nekorýtkový, chrbtová a nožná opierka sa polohujú osobitne. Sedadlo je umiestnené vyššie, takže máš dieťatko bližšie, a kočík môžeš tiež využiť aj ako vysokú stoličku. Gumové kolesá plnené penou nevyžadujú údržbu. Sú mäkko odpružené pre pohodlnú jazdu lepším i horším terénom. Vynovené sú aj prémiové poťahy, šilt na XXL predĺžiteľnej strieške a spevnený nákupný košík. Ku modelu Balios S patrí aj nová vanička Cot S, ktorú spolu s autosedačkou dokúpiš samostatne pre vytvorenie dvoj- či trojkombinácie. Pre rok 2018 vyšiel Balios S aj v špeciálnej Fashion edícii edícii so striebornou konštrukciou, potlačenou strieškou a koženkovými detailmi rúčky a detského madla.

Mohol by ťa tiež osloviť otočný a praktický model Easywalker Charley, ktorý je určený primárne pre mestský terén.

Easywalker Charley

Easywalker Charley je novinkou 2018/2019. Je to veľmi ľahký športiak či kombinácia inšpirovaný dizajnom modelu Harvey určený do mesta, kde okrem nízkej váhy oceníš aj výbornú ovládateľnosť a kompaktné skladanie.

Hlboká vanička je vybavená pohodlným, 3 cm hrubým matracom, čo je pre kočíky pomerne atypické. Výhodné je aj jej praktické odnímanie pomocou páčky v spodnej časti. K vaničke patria aj potrebné zvyšovacie adaptéry. Zvyšovacie adaptéry máš tiež k dispozícii aj pre sedaciu časť. Tá je plne otočná, skladacia (takže ju zložíš aj s konštrukciou) a polohovateľná slápaním pomocou zadnej páčky. Prispôsobiť sa dá aj opierka nôh. V základnej verzii obvykle nie je vybavené madlom - to sa však dá dokúpiť. Voliteľnou je tiež autosedačka - na adaptéry sadnú všetky známe značky s úchytom typu Maxi-Cosi.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally