Prečo má Baby Jogger City Mini GT2 tak ťažkú brzdu?

Zodpovedané
3. mar 2022

Ahoj,

aj vďaka Tvojej rade som kúpila bazárovy Baby Jogger City Mini GT2. Je to môj prvý trojkolesový kočík a myslím, že dieťaťu sa extrémne páči. Mne sa páči prevedenie a celkový dojem z neho. Mám ho len chvíľu, ale prechod zo štvorkolesového Gesslein FX4 Classic mi príde ako ťažko ovládateľný. Jednou rukou to nezvládam.

Je to len zvyk?

Kočík sa mi nezdá poškodený, je naozaj v dobrom stave. Čakala som ľahšiu jazdu, preto som trošku sklamaná.

Zvažovala som ešte kúpu Thule Spring, ale vyhral Baby Jogger City Mini GT2.

Mám uvažovať nad ďalšou výmenou?

Ďakujem

Ahoj,

povedala by som, že je to len o zvyku. Gesslein FX4 Classic je s odpružením na tom o trochu lepšie.

Baby Jogger City Mini GT2 je kompaktný mestský kočík, ktorý má síce dobré odpruženie na svoj typ, ale stále sa nedá porovnávať s mäkko odpruženými kočíkmi. Ja na tento kočík nemôžem povedať nič zlé. Manipulácia s ním mi príde ľahká a jednou rukou to zvládnem bez ťažkostí.

S Thule Spring by si sa podľa mňa nepolepšila. Oproti Baby Jogger City Mini GT2 mi prišiel o trochu horšie odpružený. Navyše má menšie rozmery a chýba mu aj polohovanie nôh.

S brzdou mi príde manipulácia bezproblémová, takže by som to skôr videla na chybný kus. V tom prípade by som sa obrátila na predávajúceho. Alebo Ti jednoducho kočík nesadol – aj to sa môže stať 🙂. Každá sme iná a vyhovuje nám niečo iné. Ak sa Ti s kočíkom naozaj jazdí zle a myslíš si, že ani časom by si si naň nezvykla, tak o výmene môžeš uvažovať. Len treba počítať s tým, že dobre odpružené kočíky sú menej skladné a ťažšie.

Ak sa rozhodneš pre nový kočík, tak mi napíš znova všetky Tvoje požiadavky. Spolu nájdeme ten pravý, s ktorým budeš 100% spokojná. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia