Priateľ si želá zelený/vojenský kombinovaný kočík pre naše septembrovča. Terén, eko-koža, priestrannosť...

Zodpovedané
1. jún 2020

Ahoj,

poprosila by som ťa o radu. Priateľ trvá na kočíku pre nášho krpca, ktorý sa narodí koncom septembra, vo vojenskej zelenej farbe (našťastie už ustúpil z army vzoru 😀). čiže potrebujeme väčšiu vaničku, nánožník vaničky by nemal byť na zips, veľké kolieska - gélové alebo nafukovacie s možnosťou dodatočne zakúpiť gélové, ak dospejeme k defektu, pod vaničkou uzatvárateľná taška - nie košík. Potrebujeme niečo terénnejšie s miestom na fusak, bo zima a príroda bude dennou náplňou.

Kočík bude bývať v podzemných pivničných priestoroch (bývame na 4p. bez výťahu) - aby nezatuchol asi bude vhodnejšia eko koža, možno sa mýlim. Máme pár vytipovaných, ale na každom sme našli niečo, čo nám nevyhovuje - napr. 1/Bebetto Luca vo farbe 4, 2/Dada ParadisO Max 500 farba olive, 3/ Tutis Uno 2020 Pistacchio, 4/ Bebetto Torino zelená strieška...

Napadá ťa nejaká alternatíva? Buď kombinácia 3v1, alebo možnosť doplniť to vajíčkom - napr. Cybex - do 700-800e.

Ahoj,

v podstate si dostupná a aspoň z časti požiadavky spĺňajúce kočíky sama vymenovala. Je to ťažké poradiť jeden dokonalý, keď k tomu ešte veľkú rolu hrá nutnosť vojenskej zelenej farby, plus teda aj cena, terénnosť a pod. Ja to vidím tak, že jednoznačne budete musieť urobiť niekde kompromisy. Na každom kočíku totiž bude niečo, čo nevyhovuje 100% - vlastnosti sa totiž navzájom vylučujú (farba, materiál, cena, váha, výška, skladnosť, štýl, kolesá).
Myšlienku eko-kože v tomto ohľade (pivnice) schvaľujem, ale by som ju určite proti vlhku chválila nejakým prípravkom na koženku (raz za čas) - nech nepopuká alebo sa nezvlní.

Za mňa Bebetto Torino alebo Luca vychádzajú pomerom cena-výkon (+ farba) asi najlepšie a pozerala by som (z toho typu, čo vyzerá že chceš) najmä na nich. Najmä Luca má naozaj peknú vojenskú zelenú.

Bebetto Torino 2015

Bebetto Luca 2018

Pekná zelená bola aj u Joie Versatrax, aj keď tam je už to odpruženie menšie.

Joie Versatrax

A žiaľ menej terénny, ale fajn cenovo a na začiatok mi príde ok - aj jednotkový Muuvo Quick, ktorý mal na výber peknú Forest Green farbu.

Muuvo Quick

Veľmi pekný a funkčný, ale teda už drahší a štýlovo trochu iný (za mňa ale aj lepší, pravdu povediac) by bol aj Teutonia Trio vo farbe Hunter. Cena je tam ale vyššia, ale je to aj vzhľadom na kvalitu.

Teutonia Trio

Ku kolesám - ak chcete s pneumatikami, neobmedzovala by som už tak úzky výber ešte nutnosťou možnosti gélových kolies. V najhoršom prípade si totiž viete nafukovacie dať v cykloshope vyplniť gélom.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli