Priedušný+kompaktný športový kočík na občasné vozenie a spánok: GB Qbit+ All-City alebo Baby Jogger City Mini Zip?

Zodpovedané
7. júl 2020

Ahoj.

Hladam kociar do auta pre 2-rocnu (ale rozmerovo drobnu a utlu) dcerku na obcasne vozenie/spanie. Chcela by som, aby bol lahky, skladny, rozmerovo primerany na spanok a priedusny na leto.

Doteraz sme mali Britax Go Big, ktory sice teren zvlada, ale s rozmermi a vahou je to uz horsie. Uz som bola rozhodnuta pre Baby Jogger City Mini Zip, len ten dizajn mi moc nepasuje, tak som sa zahlbila do citania recenzii a zacala zvazovat aj Cybex Eezy S+ (trosku mi vadi male vetranie), CBX Etu Plus (zda sa mi zlozeny najmenej kompaktny) a GB Qbit+ All City (ten momentalne vyhrava). Aky je tvoj odborny nazor?

Dakujem 🙂

Ahoj,

kočík do auta, hm, poďme na to 🙂 Výber sa mi pozdáva, všetky vymenované sú športiaky, ktoré by som si ja osobne kľudne vzala. Pravda je taká, že nijaké extrémne vetranie až tak nepotrebuješ. Kočíky sú to totiž dosť otvorené v prednej časti, takže dieťatko sa ti v nich nijak extra variť alebo dusiť nebude (možno by som sa akurát vyhla čiernej farbe kočíka).

Baby Jogger City Mini Zip je za mňa z vymenovaných najkvalitnejší. Ja by som doň v skutočnosti fakt šla asi najskôr. Nepoznám nikoho komu by nesadol - na taký malý kočík je fakt šikovný. Ak sa ti ale proste nepáči a nechceš ho, úplne bez problémov si môžeš vybrať zo všetkých vymenovaných a neurobíš chybu.

Baby Jogger City Mini Zip

Konkrétne GB Qbit+ All-City je za mňa dizajnovo naozaj najvydarenejší. Plus je to šikovný kočík, takže úplne v pohode doň choď, ak ti Zip proste nesedí. Akurát to vetranie, ktoré si viac ráz spomenula - no, je tam vzadu, keď dieťatko leží, ale mimo toho nie až tak. Ale znova pripomínam, že sú to skôr otvorenejšie kočíky a až tak to z môjho pohľadu nezaváži. Teda nie pri občasnom používaní (ako opak každodenného, veľahodinového).

GB Qbit+ All-City

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli