Priestranný športový kočík s dlhou strieškou

Zodpovedané
1. feb 2022

Ahoj,

prosím Ťa o Tvoju pomoc.

Po dlhom vyberaní kočíka som pre moju 13 mesačnú dcéru (11kg a 80cm) kúpila kočík Baby Jogger city mini gt2. Kočík prišiel, bol krásny a priestranný, použité materiály boli super, avšak prístup do kočíka bol pre mňa nevyhovujúci, inak by som si ho nechala.

Momentálne mám športovú časť z Cam dinamico Up, s ktorou som celkom spokojná, ale zdá sa mi, že malá má s fusakom málo miesta. Hľadám kočík, ktorý by bol hlavne priestranný (ideálne niečo ako bj gt2) a mal extra dlhú striešku. Čo sa tyka terénu, tak väčšinou chodíme len po sídlisku (rozbité chodníky) alebo asfalte, horší terén veľmi nejazdime. Otočné sedadlo nepotrebujem a kočík skladám denne do auta, čiže ak by bol ľahší, bolo by to len plus. Rozmýšľala som nad kočíkmi Snap 4 či Petite&Mars, ale neviem, či sú dostatočne priestranné a zároveň sa obávam, že začnú čoskoro hrkať a tomu sa chcem vyhnúť. Vieš mi, prosím, poradiť kočík, ktorý bude spĺňať moje požiadavky? Rozpočet cca 400eur.

Ďakujem.

Ahoj,

ja osobne by som radila kočík Thule Spring je to podobná trojkolka ako GT2. Vhodná je do každého terénu. Má dĺžku ložnej plochy 103 cm a maximálne zaťaženie sedadla 29,5 kg - je veľmi praktický. Strieška je dostatočne dlhá, nie je ani ťažký s váhou 10 kg. Manipulácia je ľahká a navyše je spratný do kufra auta. Cena sa pohybuje okolo 400 eur :D.

Osobne som pri kočíkoch značky Valco Baby veľmi opatrná. Je to preto, lebo majú slabé - respektíve skoro žiadne odpruženie, sú pri jazde tvrdé a málokedy ich odporúčam.

Ak nie si náročná a odpruženie môže byť slabšie, a znesieš aj penové kolesá - tie sú náchylné na rýchle opotrebenie. Pozri si model Petite&Mars Street Premium Line. Tento model je skutočne priestranný a má striešku klasických XL "Petiťáckych" rozmerov.

Podobnými modelmi sú aj Recaro Citylife alebo Hauck Rapid 4R Plus

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally